Súčasná kríza spojená s koronavírusom zasiahla aj automobilový priemysel. Niektoré automobilky budú preto nútené minimalizovať výrobu a znižovať ceny vozidiel.

K znižovaniu cien najnovšie pristúpila aj americká automobilka Tesla, ktorá zároveň ruší bezplatné nabíjanie pre nových zákazníkov na staniciach Supercharger, informuje Reuters.

Vzhľadom na súčasnú situáciu nie sú zľavy žiadnym veľkým prekvapením. Ich výška sa však líši v závislosti od trhu. Na najväčšie zľavy sa môžu tešiť zákazníci v Spojených štátoch amerických, kde Tesla Model 3 Standard Range zlacnila o 2000 dolárov.

Zľavu až 5 000 dolárov dostanú zákazníci, ktorí prejavia záujem o vozidlá Tesla Model S a X, pričom jediný model bez zmeny ceny ostáva Model Y.

Agentúra Reuters uvádza, že Tesla zníži ceny vozidiel aj na čínskom trhu, kde by mal nastať prepad až o 4 %.

Na nemeckom trhu si teraz kúpiš novú Teslu Model S Long Range lacnejšiu až o 3810 € s výslednou cenou 82 000 € a Model X v Long Range verzii o 2710 €, pričom výsledná suma sa zastaví na 88 990 €.

Cenovo najdostupnejší elektromobil Tesla Model 3 dostal podstatne nižšiu zľavu, ktorej výška je „len“ pre základnú  verziu  Standard Range Plus 400 €, informuje nemecký portál Ecomento.

Čo sa týka cien v slovenskom či českom konfigurátore, tie zatiaľ ostávajú nezmenené, no môže sa stať, že aj tu budú ceny časom upravené.

Horšou správou pre nových majiteľov elektromobilov značky Tesla ale je, že už nebudú môcť svoje vozidlá nabíjať bezplatne na nabíjacích staniciach Supercharger. Táto novinka platí len pre Model S a Model X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP