Automobilka Tesla dnes oficiálne spustila konfigurátor vozidiel pre našu krajinu, čo teda znamená, že Slováci si od dnes môžu oficiálne kúpiť elektromobil od Tesly, ktorý navyše kupujúci dostane aj zo zľavou vďaka novým dotáciám Ministerstva hospodárstva vo výške 8000 €, o tejto aktualite ako prvý informoval portál mojelektromobil.sk.

Ako sme ťa už dnes informovali v jednom z článkov, od dnešného dňa je možné čerpať dotácie na elektromobily až do výšky 8000 €. V konfigurátore Tesly pre slovenský trh sa nachádza informácia, že Teslu Model 3 so štandardným dojazdom môžeš získať aj s dotáciou 8000 €. Momentálne sa dá na Slovensko objednať iba základný Model 3 práve kvôli cenovému limitu dotácií, ktorý predstavuje maximálne povolené čiastky 41 666,67 € bez DPH a 50 000 € s DPH.

Žiaľ, štátna dotácia sa teda na dve najvyššie verzie Modelu 3 nevzťahuje, keďže všetky ceny v konfiguráte sú uvádzané bez DPH. Slováci majú tiež k dispozícií kompletný konfigurátor, kde si môže záujemca navoliť farbu vozidla, interiéru, vzhľad diskov, alebo si môže vybrať najpokročilejšiu verziu autopilota. Ceny voliteľných doplnkov sú rovnaké ako pre zvyšok Európy. Stránka je zatiaľ v angličtine, no zmluva by mala byť podľa informácií z portálu MôjElektromobil v slovenčine.

Dodanie nového elektromobilu je pritom pomerne rýchle, Tesla uvádza ako termín začiatok roka 2020, menším zádrhelom však je, že vozidlo je potrebne si prevziať v Holandsku, kde sa nachádza výrobňa Tesly. Automobilka to však na na našom trhu začína pomaly rozbiehať, len nedávno totižto Tesla postavila na Slovensku už tretiu Supercharger nabíjačku, tentokrát v okolí Liptovského Mikuláša a ďalšie dve nabíjačky sú oficiálne v plánoch na najbližšie týždne.

Screenshot

Záujem o štátnu dotáciu je zrejme obrovský, pretože webová stránka chcemelektromobil.sk, cez ktorú si o ňu môžu záujemcovia požiadať, je vďaka veľkému náporu používateľov momentálne nedostupná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom