Sieť nabíjacích staníc pre elektromobily sa na Slovensku postupne rozširuje. Dôvod na radosť majú dnes najmä majitelia modelov Tesly, pre ktoré sa dnes otvára nová stanica neďaleko Liptovského Mikuláša. Od začiatku budovania stanice uplynulo niekoľko týždňov a dnes je oficiálne spustená pre všetkých majiteľov týchto elektromobilov. Nový Supercharger v rezorte Demänová Village ponúka na začiatku 4 nabíjacie stojany o výkone 120 kW, no neskôr sa má ich počet zdvojnásobiť, informoval admin fóra Teslaclub.sk

Doterajšie nabíjacie stanice Supercharger pre elektromobily Tesly sa nachádzajú len v Bratislave a neďaleko Zvolena. Ďalšia teraz pribudla blízko Liptovského Mikuláša v známom rezorte.

Ďalší Supercharger na Slovensku je oficiálne otvorený

Podľa informácií z fóra sa akcie zúčastní aj konštruktér, ktorý pracoval na vývoji elektromobilov Tesla Model Y, Model 3 a na novom Cybertrucku. Oficiálne zahájenie akcie začína v piatok 29. novembra o 15:00 v rezorte Demänová Village. Vybudovanie tejto ďalšej stanice nebolo dlho plánovaným projektom, ale malo ísť o spontánne rozhodnutie Elona Muska, čo na fóre potvrdil aj samotný administrátor.

Tretí Supercharger na Slovensku už pripravený a čaká na zajtrajšie spustenie a zavedenie do prevádzky. :) Príďte sa…

Gepostet von Tesla Club Slovakia am Donnerstag, 28. November 2019

Okrem tejto stanice má na Slovensku pribudnúť Supercharger v ďalších 2 lokalitách, ktoré však zatiaľ nie sú známe. Pri výbere miesta by mohla byť vybraná strategická lokalita pri frekventovaných ťahoch. Popri 4 nabíjačkách Supercharger sa na miestne nachádza aj jedna nabíjačka Ensto od Tesla Labs. Stanicu sme navštívili ešte pár dní pred otvorením, kedy prebiehali posledné práce.

Momentálne je už všetko pripravené na jej otvorenie. Podľa zverejneného programu začne akcia otvorením nabíjačky Supercharger a bude pokračovať až do soboty 30. novembra. Chýbať nebude ani záťažový test nabíjačky, odborné prednášky, diskusia a mnoho ďalších zaujímavostí zo sveta elektromobility.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom