Spoločnosť Tesla je už všeobecne známym priekopníkom v oblasti elektromobility a s určitosťou môžeme povedať, že ide o najznámejšieho výrobcu elektrických áut na svete. Automobilka ich najnovšie predala už milión, informoval portál InsideEVs.

Prvá automobilka s miliónom predaných elektromobilov

Presne 10. marca 2020 oslávil na Twitteri Elon Musk výrobu miliónteho vozidla spoločnosti Tesla, ktorým sa stal červený Model Y. Kumulatívny predaj elektromobilov tak pravdepodobne dosiahol magické číslo v apríli tohto roka a v rovnakom mesiaci Tesla miliónte vozidlo aj dodala.

Ku koncu prvého kvartálu 2020 totiž spoločnosť vyrobila viac než 1 020 000 vozidiel a predala 990 000 kusov, pričom koncom marca sa vyrobilo vyše 30 000 modelov S, X, 3 a Y, ktoré boli pripravené na odoslanie.

Navyše, továreň Gigafactory 3 v Číne je schopná vyrobiť až 3 000 elektromobilov za týždeň. K dosiahnutiu milióna predaných kusov tak chýbalo približne 10 000 dodávok, čo spoločnosť s určitosťou za minulý mesiac splnila.

Tesla sa tak stáva prvou automobilkou na svete, ktorá predala milión plne elektrických vozidiel. Jediné doťahujúce automobilky sú Nissan, ktorý nedávno prekročil hranicu 500 000 predaných kusov a čínske BYD, ktoré predalo spolu s plug-in hybridmi 750 000 vozidiel.

Na druhý milión spoločnosti nebudeme podľa všetkého čakať až tak dlho. Dosiahnuť by ho mala v priebehu nasledujúcich 18 až 24 mesiacov, pretože jej výrobná kapacita bude čoskoro približne 800 000 vozidiel za rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom