Elon Musk s Teslou dokázali, že aj elektromobil môže byť štýlový a nie je to len nejaká drahá, elektrická krabica, ktorú si kúpi len zarytý ekológ. Vďaka tomu sú elektoromobily oveľa viac populárne a na cestách ich tak vidieť čoraz viac.

Ponuka vozidiel je navyše veľmi rozmanitá, čo jej dáva výhodu oproti ostatným výrobcov. Sú aj veľmi výkonné, čo už aj neraz ukázali. Tesla Model X sa pritom nestratí ani v teréne a dokonca dokáže utiahnuť aj kamión. Začiatkom minulého mesiaca sme ťa informovali o tom, ako si toto SUV poradilo na zasneženej ceste a pomohlo odtiahnuť zapadnutý kamión.

Vytvorený nový rekord

Aj keď testov kde Tesla Model X ťahá kamión už bolo viacero, Nór Bjorn Nyland sa rozhodol spraviť presnejší test. Vo videu na začiatku roka totiž autu pomáhal aj kamión. V tomto prípade ostal kamión nehybne stáť na mieste so zaradeným neutrálom.

Viem že to nie je prvýkrát, čo Model X vytiahne kamión. V minulom videu však (pozn. vyššie spomenuté) autu pomáhal ťahač. Navyše boli na aute obuté celoročné pneumatiky, ktoré nie sú vhodné na sneh a ľad. Chcel som vidieť, či by bolo možné potiahnuť kamión bez ohľadu na to, že som na klzkom povrchu zo snehu a ľadu, povedal Nyland.

Nenechaj si ujsť!
Tesla Model X ukázala svoju silu. Na zasneženej ceste odtiahla zapadnutý kamión

Test sa odohrával vo Valerbanene v Nórsku. 2600 kg vážiaci Model X bol obutý na pneumatikách Nereus NS806 a jeho úlohou bolo ťahať ťahač s návesom s hmotnosťou až 43 000 kg. Ako to celé prebiehalo si môžeš pozrieť nižšie vo videu.

Ako môžeš vidieť, Tesle sa to podarilo bez väčších problémov. Veľkú zásluhu majú na tom hlavne vhodne zvolené pneumatiky, obrovský točivý moment a pohon oboch náprav. Navyše sa v aute nachádza systém, ktorý dokáže optimálne rozložiť točivý moment na každé koleso zvlášť, čím sa docieli dokonalá trakcia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom