Spoločnosť Telekom oznámila výsledky za prvý polrok tohto roka. Napriek pandémii sa jej darilo a dosiahla aj nový rekord v počte pripojených zákazníkov k optickej sieti. Informácie priniesol operátor v tlačovej správe pre médiá.

Telekom rozbehol prvú polovicu roka s novými T paušálmi, ktorými vylepšil svoje portfólio pre rezidenčných a biznis klientov. V uplynulých mesiacoch sme sa zo strany operátora dočkali aj viacerých benefitov, ktoré pomohli jeho zákazníkom v čase pandémie.

Telekom dosiahol nový rekord. Pribudli mu aj noví zákazníci

Spoločnosť aj v posledných šiestich mesiacoch pokračovala v rozširovaní optickej siete a aktuálne sa jej k nej podarilo pripojiť už 700 000 domácností. Len za uplynulých 18 mesiacov pripojil Telekom k optike celkovo 150 000 domácností. Vo výsledku tak pokrýva optickou sieťou viac domácností ako v prípade VDSL pripojenia, ktoré je dostupné pre 684 000 domácností.

Rozvoj pokračoval aj v oblasti 4G siete a rozširovania rýchlejšieho 4G+ pripojenia do ďalších miest, ktoré celkovo poskytuje už v 84 lokalitách. Momentálne má Telekom pokrytých 4G sieťou 94,6 % územia Slovenska. Operátor taktiež rozšíril podporu VoLTE volaní pre ďalšie smartfóny. Zoznam všetkých modelov podporujúcich VoLTE volania u slovenských operátorov sme priniesli v samostatnom článku.

Za posledné mesiace pribudli Telekomu aj noví klienti, ktorí si zakúpili televízne služby spoločnosti. V prípade digitálnej televízie bol nárast o 2,7 %, pričom celkový počet zákazníkov dosiahol už 640 000. Pri širokopásmovom prístupe má Telekom 723 000 zákazníkov, čo je o 3,7 % viac ako v rovnakom období pred rokom. Pri pevných linkách sa počet klientov zvýšil o 0,8 % na 861 000.

Mobilnú sieť spoločnosti využívalo za posledné 3 mesiace 2 290 000 zákazníkov. V prvom polroku 2020 však zisky operátora mierne klesli a v porovnaní s prvým polrokom 2019 výnosy prepadli o 0,8 % na hodnotu 372,4 milióna eur. Najziskovejšou dcérskou spoločnosťou bola DIGI Slovakia s výnosom 19,25 miliónov eur.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom