Technológia VoLTE predstavuje aktuálne najkvalitnejší spôsob volaní, pri ktorých sú účastníci v hovore spojení omnoho rýchlejšie a reprodukcia zvuku je výrazne vyššia ako pri iných volaniach. Nájdeme ju u všetkých slovenských operátorov, ktorí ju ponúkajú pre stále väčší počet smartfónov. Pozreli sme sa na to, ktorí operátori majú najlepšiu podporu VoLTE volaní na smartfónoch a pre ktoré modely ich doteraz ponúkajú.

Pre využitie volaní prostredníctvom LTE pripojenia je však podmienkou, že technológiu musí podporovať aj samotný smartfón.

Dnes je ale na trhu množstvo chytrých, ale aj obyčajných telefónov, ktoré VoLTE podporujú. Operátori preto poskytujú tieto volania pre ďalšie a ďalšie modely.

Najlepšiu podporu pre VoLTE nájdeme v Telekome

Len nedávno rozšíril zoznam podporovaných zariadení Telekom, ktorý celkovo poskytuje tieto volania už pre 142 smartfónov a telefónov od 12 výrobcov. Slovenské O2 ponúka VoLTE pre 81 modelov od 9 značiek a v prípade Orangeu sú tieto volania dostupné pre 83 zariadení od 8 výrobcov.

Vôbec prvým operátorom, ktorý spustil VoLTE volania, bola 4ka, najmladší slovenský operátor. Ten spustil tieto volania ešte v roku 2016 a doteraz ich podporuje až na 95 smartfónoch od 4 výrobcov. Množstvo podporovaných zariadení tak len dokazuje, ako sa volania cez LTE za posledné roky rozšírili.

Zákazníci majú možnosť využiť vysokokvalitné volania na desiatkach smartfónoch. Pre detailný prehľad, ktoré modely u operátorov VoLTE podporujú, sme pripravili prehľadnú infografiku so všetkými modelmi.

Okrem VoLTE volaní máme na Slovensku a aj na volania cez Wi-Fi sieť. V tomto smere však VoWiFi ponúka zatiaľ len Orange. V prípade tejto technológie nie je podporovaný smartfón závislý na mobilnom signále operátora a volania môžu prebiehať cez Wi-Fi.

Navyše môže byť používateľ počas takéhoto hovoru pripojený na internet bez prerušenia dátového prenosu. Orange si pritom za VoWiFi volania účtuje poplatok ako za bežné hovory.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP