Spoločnosť Telekom prednedávnom predstavila nové portfólio T paušálov, v ktorom priniesla bohatú ponuku nových programov pre bežných zákazníkov aj biznis klientov. Donedávna bolo v ponuke aj predošlé portfólio ÁNO paušálov. Ich predaj však od júla končí. Zákazníci s ÁNO paušálom môžu zakúpený program využívať naďalej alebo prejsť na niektorý z nových T paušálov. Pozor však na podmienky pri viazanosti.

Nové T paušály v najrôznejších konfiguráciách a s bohatou ponukou nekonečných dát, volaní a SMS pre každého sú oficiálne dostupné od začiatku mája. Bližšie detaily o nových T paušáloch nájdeš v samostatnom článku.

Popri nich však istý čas boli ešte v ponuke staršie ÁNO paušály, ktorých predaj ale skončil. V novom cenníku ich už operátor neuvádza. Od začiatku roka nie je možné aktivovať ani paušály Happy.

ÁNO paušály už nekúpime

Telekom po predstavení nového portfólia začal s ponukou T paušálov aj vo svojej mobilnej aplikácii a zákazníkom ponúka možnosť prechodu na niektorý z nových programov.

Klienti s ÁNO paušálom môžu svoj program využívať aj naďalej, avšak len do skončenia viazanosti. Predĺženie zmluvy pri paušáloch ÁNO už nie je možné. Po jej skončení si môžu vybrať niektorý z T paušálov alebo iný program.

„Paušály ÁNO sa už nedajú kúpiť, ani sa nedá s nimi predĺžiť zmluva. Naďalej ich môžu využívať zákazníci, ktorí ich majú aktivované a aktuálne využívaná ponuka im vyhovuje,“ potvrdil pre redakciu FonTech.sk hovorca Telekom, Michal Korec.

Pri prechode pozor na viazanosť

V prípade, ak by však chcel zákazník prejsť na nový T paušál ešte počas viazanosti, musí si pri prechode vybrať program v rovnakej alebo vyššej cene. Táto podmienka je odôvodnená práve viazanosťou, v ktorej sa klient zaviazal platiť za program v určitej cenovej úrovni.

Nenechaj si ujsť
Telekom pridáva zadarmo „nekonečné“ dáta obmedzenou rýchlosťou pre vybrané paušály

Po skončení viazanosti a ukončení využívania niektorého zo starých ÁNO paušálov môže prejsť na ľubovoľný T paušál aj s nižším mesačným poplatkom. Postupne tak budú staršie paušály ÁNO vyradené a dostupné budú už len nové T paušály.

Orange ruší staré paušály razantnejším spôsobom

Pripomeňme len, že presunúť zákazníkov na svoju aktuálnu ponuku paušálov chce aj Orange. Ten však využíva razantnejší prístup a všetky staré programy a neaktuálne ponuky ruší. Klientov od 1. júla informuje o tomto prechode a bude im za ich terajšiu službu ponúkať vhodnú alternatívu.

Výmena starého programu za nový paušál Go však bude povinná. Pokiaľ nebude zákazník s ponukou spokojný, jedinou možnosťou je od operátora odísť.

Na skúšku však môže pri migrácii v Orangei dostať Go paušál, a pokiaľ by s nim nebol spokojný, môže ho vymeniť za iný program z aktuálneho portfólia spoločnosti. Viac sa dozvieš v samostatnom článku.

Lacnejšie balíky sú stále dostupné aj pre staršie paušály

Telekom však aj k starším ÁNO a Happy paušálom, ktoré stále môžu zákazníci využívať, ponúka aj cenovo výhodnejšie dátové balíky, ktoré zlacnil ešte v máji, krátko po predstavení portfólia T paušálov. Aj so starším programom je možné aktivovať niektorý balík z pozmenenej ponuky.

Dostupný je 1 GB balík Denné dáta za 1,5 € (pôvodne 3 €), Denné dáta Neobmedzené za 3 € (pre Magenta 1 za 2 €), Dáta 1 GB na mesiac za 3 € a balík Dáta navyše pre blízkych 1 GB rovnako za 3 €.

S viazanosťou sú balíky k programu Bez záväzkov dostupnejšie

Okrem toho má Telekom od 4. mája v ponuke aj doplnkové balíky k programu Bez záväzkov, s ktorými si môžu zákazníci pridať za mesačný poplatok 5 € neobmedzené SMS a MMS, 100 minút volaní alebo neobmedzené volania v sieti Telekom.

Každý z týchto balíkov je dostupný za rovnakú cenu, no pri 24-mesačnej viazanosti je cena 3 €. Program Bez záväzkov patrí do skupiny tzv. „nulových“ paušálov, pri ktorých zákazník zaplatí len za to, čo prevolá. Aktivovať si však môže aj doplnkové balíky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom