Spoločnosť Telekom prednedávnom predstavila nové portfólio T paušálov, v ktorom priniesla bohatú ponuku nových programov pre bežných zákazníkov aj biznis klientov. Donedávna bolo v ponuke aj predošlé portfólio ÁNO paušálov. Ich predaj však od júla končí. Zákazníci s ÁNO paušálom môžu zakúpený program využívať naďalej alebo prejsť na niektorý z nových T paušálov. Pozor však na podmienky pri viazanosti.

Nové T paušály v najrôznejších konfiguráciách a s bohatou ponukou nekonečných dát, volaní a SMS pre každého sú oficiálne dostupné od začiatku mája. Bližšie detaily o nových T paušáloch nájdeš v samostatnom článku.

Popri nich však istý čas boli ešte v ponuke staršie ÁNO paušály, ktorých predaj ale skončil. V novom cenníku ich už operátor neuvádza. Od začiatku roka nie je možné aktivovať ani paušály Happy.

ÁNO paušály už nekúpime

Telekom po predstavení nového portfólia začal s ponukou T paušálov aj vo svojej mobilnej aplikácii a zákazníkom ponúka možnosť prechodu na niektorý z nových programov.

Klienti s ÁNO paušálom môžu svoj program využívať aj naďalej, avšak len do skončenia viazanosti. Predĺženie zmluvy pri paušáloch ÁNO už nie je možné. Po jej skončení si môžu vybrať niektorý z T paušálov alebo iný program.

„Paušály ÁNO sa už nedajú kúpiť, ani sa nedá s nimi predĺžiť zmluva. Naďalej ich môžu využívať zákazníci, ktorí ich majú aktivované a aktuálne využívaná ponuka im vyhovuje,“ potvrdil pre redakciu FonTech.sk hovorca Telekom, Michal Korec.

Pri prechode pozor na viazanosť

V prípade, ak by však chcel zákazník prejsť na nový T paušál ešte počas viazanosti, musí si pri prechode vybrať program v rovnakej alebo vyššej cene. Táto podmienka je odôvodnená práve viazanosťou, v ktorej sa klient zaviazal platiť za program v určitej cenovej úrovni.

Nenechaj si ujsť
Telekom pridáva zadarmo „nekonečné“ dáta obmedzenou rýchlosťou pre vybrané paušály

Po skončení viazanosti a ukončení využívania niektorého zo starých ÁNO paušálov môže prejsť na ľubovoľný T paušál aj s nižším mesačným poplatkom. Postupne tak budú staršie paušály ÁNO vyradené a dostupné budú už len nové T paušály.

Orange ruší staré paušály razantnejším spôsobom

Pripomeňme len, že presunúť zákazníkov na svoju aktuálnu ponuku paušálov chce aj Orange. Ten však využíva razantnejší prístup a všetky staré programy a neaktuálne ponuky ruší. Klientov od 1. júla informuje o tomto prechode a bude im za ich terajšiu službu ponúkať vhodnú alternatívu.

Výmena starého programu za nový paušál Go však bude povinná. Pokiaľ nebude zákazník s ponukou spokojný, jedinou možnosťou je od operátora odísť.

Na skúšku však môže pri migrácii v Orangei dostať Go paušál, a pokiaľ by s nim nebol spokojný, môže ho vymeniť za iný program z aktuálneho portfólia spoločnosti. Viac sa dozvieš v samostatnom článku.

Lacnejšie balíky sú stále dostupné aj pre staršie paušály

Telekom však aj k starším ÁNO a Happy paušálom, ktoré stále môžu zákazníci využívať, ponúka aj cenovo výhodnejšie dátové balíky, ktoré zlacnil ešte v máji, krátko po predstavení portfólia T paušálov. Aj so starším programom je možné aktivovať niektorý balík z pozmenenej ponuky.

Dostupný je 1 GB balík Denné dáta za 1,5 € (pôvodne 3 €), Denné dáta Neobmedzené za 3 € (pre Magenta 1 za 2 €), Dáta 1 GB na mesiac za 3 € a balík Dáta navyše pre blízkych 1 GB rovnako za 3 €.

S viazanosťou sú balíky k programu Bez záväzkov dostupnejšie

Okrem toho má Telekom od 4. mája v ponuke aj doplnkové balíky k programu Bez záväzkov, s ktorými si môžu zákazníci pridať za mesačný poplatok 5 € neobmedzené SMS a MMS, 100 minút volaní alebo neobmedzené volania v sieti Telekom.

Každý z týchto balíkov je dostupný za rovnakú cenu, no pri 24-mesačnej viazanosti je cena 3 €. Program Bez záväzkov patrí do skupiny tzv. „nulových“ paušálov, pri ktorých zákazník zaplatí len za to, čo prevolá. Aktivovať si však môže aj doplnkové balíky.

Pošli nám TIP na článokOperátori