Telekom pridáva dva nové doplnkové profily do ponuky VDSL internetu, ktoré budú určené najmä pre ľudí nedosahujúcich rýchlosť štandardných balíkov. Spoločnosť o tom informovala prostredníctvom tlačovej správy.

Dostupné už od zajtra

Telekom začal poskytovať benefit vyššej rýchlosti za cenu nižšej na optickej sieti, VDSL i ADSL všade tam, kde je to technicky možné ešte začiatkom mája. Ako prvým zákazníkom zrýchlil operátor pripojenie na optickej sieti a následne boli zrýchlené aj prístupy na metalických sieťach.

Začiatkom júna operátor oznámil, že tento benefit budú môcť zákazníci využiť v predĺženom časovom období až do konca júla.

Túto akciu spoločnosť okrem iného využila aj na monitoring ďalších kapacít a možností a do budúcnosti sa preto rozhodol Telekom sprísniť nástroj na kontrolu dostupnosti metalického pripojenia a zároveň prideľovať zákazníkom presnejšie internetové balíky.

Do VDSL portfólia preto od zajtra, 30. júla, pridáva dva nové doplnkové profily M+ a L+. Tie sú určené najmä pre zákazníkov, ktorí nedosahujú rýchlosť štandardných programov L a XL.

Balík M+ poskytne rýchlosť 25 / 3 Mbps (zatiaľ čo balík M ponúka 10 / 1 Mbps a balík L 40 / 4 Mbps) za cenu 14,90 € mesačne s viazanosťou a balík L+ rýchlosť 60 / 6 Mbps (zatiaľ čo L ponúka 40 / 4 Mbps a XL 90 / 9 Mbps) za cenu 18,90 € mesačne s viazanosťou. Doplnkové informácie ohľadom rýchlostí pritom objasnil jeden z členov Telekom fóra. V ponuke VDSL internetu tak bude od 30. júla až 5 rôznych balíkov namiesto pôvodných troch.

Operátor tiež včera predstavil úplne nové internetové programy pre biznis klientov, ktoré budú odstupňované podľa možností technológií. Ich kompletný prehľad sme ti priniesli v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom