Prerábka legendárnej Mafie je azda najočakávanejším staro-novým titulom, ktorý chce chytiť za srdce každého milovníka pekne od prvého dielu. Zatiaľ čo posledné dva diely dostali len zopár menších zmien, prvú časť trilógie čaká nádielka zásadných vylepšení. Tie odhaľuje nové video z YouTube kanálu Ultimate Gamerz, ktoré porovnáva starú Mafiu s prepracovanou verziou.

Netrpezlivých fanúšikov síce sklamal odklad pripravovanej Mafie: Definitive Edition, ktorý sa presunul na koniec septembra, no to im vynahradil nový gameplay.

Prvé minúty z hrania prepracovaného prvého dielu odhalili množstvo výrazných zmien, ktorými sa nadobro zmení zážitok z hrania. Začiatkom júna na príchod hry lákal aj trailer.

Nenechaj si ujsť
História hernej série Mafia: Ako sa z národného dedičstva vykľulo sklamanie

Ako vyzerá stará Mafia v porovnaní s novou Definitive Edition?

Hráčov pritom prekvapí nielen nový vizuál, ale aj ďalšie vylepšené aspekty hry. Ďalšie detaily sme zahrnuli v samostatnom článku. Odhalený gameplay tak len potvrdzuje, na čo všetko sa môžeme tešiť. Aj keď s niekoľkotýždňovým oneskorením.

Rozdielov teda bude v porovnaní s originálnym prvým dielom naozaj veľa. Ideálnym dôkazom toho je priložené porovnanie pôvodných záberov z hry s novými z Mafie: Definitive Edition. A skutočne sa je na čo tešiť, pretože neostal kameň na kameni.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/YouTube/Ultimate Gamerz

Pri pohľade na pôvodnú verziu hry môže 18-ročná Mafia mnohým pripadať ako „prastarý“ titul, no vďaka všetkým novinkám a omnoho lepšej grafike chytá druhých dych. Už ani jedne z najzložitejších a najznámejších pretekov herného sveta nebudú také ako predtým. Mafia: Definitive Edition totiž mení po grafickej stránke kompletne všetko, na čo si hráči doteraz pamätali.

Ďalšie porovnanie záberov z hry:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom