Po sérií obrázkov a teaserov sme sa konečne dočkali 14 minútovej ukážky hrateľnosti očakávanej prerábky prvej Mafie s názvom Mafia: Definitive Edition.

Celou ukážkou nás svojim komentárom sprevádzal prezident spoločnosti Hangar 13, Haden Blackman, ktorá za hrou stojí. Hneď v úvode sa rozoznejú známe tóny úvodnej skladby, ktorá naznačuje, že autori sa snažili udržať ducha pôvodného vydania a vyzerá to tak, že nemáme najmenší dôvod pochybovať o kvalitách, keďže sa na hre podieľajú ako autori originálu z roku 2002, tak aj časť tímu z druhého a tretieho pokračovania.

Aj napriek snahe o zachovanie autenticity, ide o kompletnú prerábku pôvodnej hry za použitia najmodernejších technológií. Samozrejme grafika zo svojej doby by dnes pravdepodobne neuspela, takže môžeme očakávať aj vylepšenia v tomto smere.

Jeden príbeh vládne všekým

Príbeh taxikára Tommyho Angela však zostane vo veľkej miere zachovaný. Blackman však zároveň dodáva, že sa môžeme tešiť na novú hĺbku hrateľnosti. K tomu by malo určite dopomôcť mesto Lost Heaven, ktoré bude pôsobiť naozaj žijúcim dojmom. Otvorený svet či vedľajšie misie sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva a nie je vôbec isté, akou formou a či vôbec budú v hre figurovať.

Grafika je úchvatná

Po technologickej stránke vyzerá hra naozaj úchvatne. Nové nasvetlenie jednoznačne prospieva a dodáva hre dávku nostalgickej atmosféry. Všetky prestrihové scény a animácie boli vytvorené nanovo za pomoci motion capture, aby čo najviac pripomínali originál. Rovnako je potvrdené, že sú do hry pridané nové animácie a dialógy.

O čom to vlastne bude?

Príbeh hrá v hre obrovskú rolu a z videa je jasné, že sa opäť stretneme so starými známymi postavami. Tommy ako bývalý taxikár rozpráva svoj príbeh detektívovi Normanovi, pri prestrelke nás sprevádza Paulie a v misii na vidieku budeme zachraňovať jedného z našich parťákov, Sama. Celú organizáciu má pod palcom don Salieri a spolu s verným consiglierim Frankom budujú svoje impérium. Nechýba ani Tommyho láska Sára.

Opäť sa vracia tzv. carcyclopedia, kde si budeš môcť prezerať detailné modely áut a po novom aj motoriek, ktoré boli do hre pridané ako jedna z noviniek. Pri akcii môžeme vidieť zároveň aj celkom slušný arzenál zbraní, medzi iným aj obľúbený Colt 1911, samopal Tommygun, brokovnicu alebo molotov koktejl.

Tommy nie je žiadny trénovaný vojak a je to pri akcii vidno. Zameriavač je veľký a mení sa podľa používanej zbrane, pribudla však novinka vo forme krytia sa. V originále si musel často šetriť každý náboj a pri výmene zásobníka dávať pozor, koľko nábojov v ňom ostalo. Ak si teda vymenil poloplný zásobník, o náboje v ňom si prišiel. Táto herná mechanika tentokrát absentuje.

Krôčik k dokonalosti

Fyzika vyzerá na prvý pohľad veľmi pekne, rovnako parádne sú aj rôzne časticové efekty pri výbuchoch. Čo nás ale zarazilo, bola nepriestrelnosť tenkého kovového zábradlia, za ktorým bol Tommy schovaný. Guľky cez neho neprešli a ani ho nepoškodili.  V každom prípade hra vyzerá naozaj dobre a rozhodne sa máme na čo tešiť. Dodávame, že Mafia: Definitive Edition vychádza 20. septembra 2020 v kompletnej českej lokalizácii vrátane dabingu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom