Oficiálna stránka Mafia: Definitive Edition odhalila veľkú porciu informácií, ktoré okrem potvrdeného dabingového ansámblu priblížili aj detaily týkajúce sa príbehu a mieru zásahov do neho.

Ako sme už niekoľkokrát písali v minulosti, určité úlohy hlavných charakterov na seba preberú rovnakí herci ako pred osemnástimi rokmi. České dabingové zloženie hlavných postáv tak pozostáva z týchto hercov:

  • Marek Vašut – Tommy Angelo
  • Luděk Čtvrtlík – Sam
  • Petr Rychlý – Paulie
  • Marcel Vašinka – Don Salieri
  • Lucie Pernetová – Sarah
  • Dalimil Klapka – Frank
  • Ludvík Král – Don Morello:
  • Alexej Pyško – Detective Norman

Nový článok na oficiálnom blogu len potvrdzuje nedávne informácie, kedy sa Hangar 13 bude snažiť v prerábke Mafie rozvinúť príbehy aj tých postáv, ktorých pozadie bolo na úkor ostatných postáv prvotne zanedbané. To sa bude týkať vedľajších postáv blízkych Tommymu a najmä Sáry, ktorá si podľa všetkého prejde najväčšou charakterovou premenou.

V Mafia: Definitive Edition už na začiatku príbehu nadobudneme pocit, že sa schyľuje k vojne medzi dvoma konkurenčnými rodinami. Hlavný dizajnér hry, Haden Blackman, tvrdí, že ich cieľom je posadiť hráča do zabehnutého príbehu mafiánskych rodín s pestrou minulosťou a tradíciami.

V Hangar 13 chcú podnietiť všetky rozhodnutia postáv, a to v takej miere, aby pôsobili prirodzene, na čo sa podľa nich pri origináli zanevrelo. K tomu bude slúžiť, ako pretransformovanie niektorých postáv so Sárou na čele, tak aj hlbšie odkrytie vojny a bývalého priateľstva medzi Morellom a Salierim.

Ako sme spomínali v našom článku, štúdio rovnako sledovalo dobovú tlač a vysielanie rádií. V praxi tieto aspekty tvorcovia zohľadnia napríklad na okolitom prostredí, kedy bude mať hráč možnosť započuť rozpravu medzi obyvateľmi Lost Heaven o vtedajších prezidentoch, prohibícii alebo všeobecnom komentovaní hospodárskej krízy.

Ako sa štúdiu známemu najmä Mafiou 3 podarí preniesť atmosféru Lost Heaven spred osemnástich rokov na moderný hardvér sa dozvieme už zajtra, kedy si pre nás autori nachystali ukážku hrateľnosti.

Pošli nám TIP na článokHry