Splnený sen nejedeného hráča našich končín sa stal skutočnosťou. Legendárna Mafia okrem vynikajúceho českého dabingu priniesla excelentný príbeh inšpirovaný najznámejšími filmovými klasikami a aktuálne sa oficiálne dočká nového grafického kabátu. Druhý a tretí diel vychádzajúce dnes sa dočkali len miniatúrnych zmien. Informácie sú dostupné na oficiálnej stránke hier Mafia.

Informácie o prerábke trojice Mafia hier v posledných dňoch vyplavovali na povrch konštantne narastajúcim tempom, a to až do momentu, kým tieto dohady 2K nepotvrdilo oficiálnou, niekoľko sekundovou ukážkou minulý týždeň. Teraz tu máme oficiálne vyjadrenie od 2K, na ktoré sme čakali.

Z nového vizuálu prvého dielu sme na vážkach aj my, keďže hra vyzerá až priveľmi dobre na to, že oficiálne vychádza už 28. augusta. Obavám nenahráva ani fakt, že na hre pracuje štúdio Hangar 13, známe nie veľmi prívetivo prijatým tretím dielom.

Jednotka okrem diametrálne odlišnej a zbrusu novej 4K grafiky postavenej na engine Mafia 3 dostane aj vedľajší hrateľný obsah prispôsobený moderným hrám, sekundujúci primárnemu príbehu s Tommym Angelom ako novým členom Salieriho rodiny.

Podľa dostupných informácií to teda vyzerá tak, že českej gangsterke sa dostane veľmi podobnej opatery ako v prípade nedávnej dvojice hier Resident Evil alebo Final Fantasy VII Remake.

Najväčšej pozornosti sa dočká jednotka, no na prázdno neobídu ani ďalšie diely

Skepticizmus v našich očiach umiernila prítomnosť českého dabingu, ktorú potvrdila aj samotná Cenega. To, či sa dabing bude nahrávať odznova, alebo sa len doplnia chýbajúce scény, známe nie je.

Prekvapila nás aj cenovka, držiaca sa na úrovni prívetivých 40 €. Ak si zakúpiš Mafia Trilogy už dnes, dostaneš ako bonus do hry oblek z kolekcie Chicago Outfit, nové auto a pozlátenú zbraň.

Druhý a tretí diel vychádzajúce už dnes sa dočkali len veľmi opatrného zaobchádzania. Kompletný druhý diel, dostal modernejšiu grafiku, vylepšenú technologickú stránku v podobe vyššieho snímkovania a všetkých dodatočných rozšírení v jednom balíku. Základný príbeh ostáva nezmenený a nezabolí ani cenovka, čítajúca 30 €. Po zakúpení tejto hry dostaneš Vitov outfit a jeho auto do prvej a tretej Mafie.

Najmenej prekopaného vizuálu sa pochopiteľne dočkal tretí diel, ktorý prvotne vyšiel v roku 2016. Tu sme sa dočkali definitívnej edície so všetkými DLC a minoritnými technologickými vylepšeniami. Hra rovnako ako Mafia 2: Definitive Edition vyšla dnes a v ponuke je za rovnakú cenu.

Ako v predchádzajúcich prípadoch, aj pri Mafia 3: Definitive Edition dôjde na kozmetické bonusy. Vojenskú bundu a auto hlavného hrdinu nájdeš rovnako v ďalších dvoch hrách.

Prečítaj si tiež
Tony Hawk Pro Skater sa vráti na herné obrazovky pre PC, PS4 a Xbox One

V prípade, že vo svojej digitálnej knižnici nemáš žiadny diel zo série, Mafia Trilogy si už teraz môžeš kúpiť digitálne za 60 €. Dostaneš definitívne edície Mafia 2 a Mafia 3, no a v septembri sa automaticky knižnica doplní o kompletnú edíciu prvého dielu. Fyzické kópie budú dostupné až ako celok, a to s príchodom prvej Mafie 28. augusta.

Ak už Mafiu 2 na Steame vlastníš, hra sa automaticky zmení na Mafia 2: Definitive Edition. Mafia 3: Definitive Edition rovnako nahradí pôvodnú hru na Steame, PS4 a Xboxe One. Ak patríš medzi verných fanúšikov a dvojicu hier už máš vo svojej zbierke, v auguste sa dočkáš zľavy na kompletnú edíciu jednotky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom