Jeden z najočakávanejších herných titulov druhej polovice roka práve posunul dátum svojho vydania. Definitívna edícia Mafie ku hráčom dorazí s mesačným oneskorením.

Mafia: Definitive Edition, ktorá bude obsahovať všetky tri diely série vrátane všetkých bonusov, práve posunula dátum svojho vydania. Podľa informácií na oficiálnej stránke hry sa vydanie oneskorí o necelý mesiac a hra bude vydaná 25. septembra.

Pôvodne sa mala Mafia ku hráčom dostať 28. augusta, presne 18 rokov po vydaní pôvodného prvého dielu. Práve ten je z trilógie u väčšiny hráčov najočakávanejší, zároveň si však vyžaduje plnú pozornosť vývojárov, keďže bude prerobený úplne od podlahy a pôjde prakticky o úplne novú hru.

mafiagame.com

Tvorcovia sa v oficiálnej tlačovej správe ospravedlňujú hráčskej základni a oneskorenie vydania odôvodňujú čoraz komplikovanejšou situáciou v súvislosti so svetovou pandémiou COVID-19, ktorá vývojárom skomplikovala plány. Vysvetľujú tiež, že snaha o vydania v auguste by sa mohla podpísať na kvalite, čo štúdio nechce pripustiť.

Vývojári zároveň sľubujú, že už za dva týždne, 22. júla, sa dočkáme vôbec prvého gameplay videa zameraného nielen na novú grafiku, ale tiež moderné mechaniky. Zatiaľ máme k dispozícii len 15 sekundový teaser.

Vynikajúcou správou pre československých fanúšikov je aj lokalizácia vo forme českého dabingu. Potvrdený už bol návrat trojice pôvodných dabérov na čele s Petrom Rychlým, ktorý opäť prepožičia hlas nezabudnuteľnému parťákovi hlavnej postavy. Dabing Tommyho Angela, stúpajúcej hviezdy mafiánskeho podsvetia, si naopak zopakuje Marek Vašut.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom