O kompletnom prepracovaní Mafie, ktorú v našich končinách považujeme za kult, sme ťa už informovali. V čerstvej ukážke si môžeš pozrieť, ako bude vyzerať finálna remaster Mafia: Definitive Edition, ktorej vydanie je naplánované na 28. augusta 2020 na PC, PS4 a Xbox One.

Keď pred osemnástimi rokmi vyšla na počítače hra s jednoduchým, no veľavravným názvom Mafia, medzi hráčmi spôsobila šialenstvo.

Hra bez najmenších pochýb zabodovala aj vďaka veľmi podarenému českému dabingu, kde role hlavného hrdinu sa vtedy zhostil legendárny český herec Marek Vašut, ktorý svoju úlohu odviedol naozaj excelentne.

V remasteri sú predstavené známe oblasti mesta, ktoré vyzerajú v novom engine naozaj luxusne. Vizáž hlavného hrdinu je tentokrát kompletne prepracovaná do textúr vo vysokom rozlíšení.

Zatiaľ sme síce nevideli konkrétne zábery z hrania hry, no akýkoľvek grafický posun bude pre deň úrokov prvého dielu krásnym návratom do legendárnych čias.

Vyzerá to tak, že sa autor inšpirovali mladým Robertom De Nirom, ktorý podal excelentný herecký výkon v snímke Goodfellas.

Výbornou správou tiež je, že aj v novinke sa objaví český dabing, tentokrát vytvorený úplne nanovo. Nie je síce potvrdené, či v pôvodnom znení, alebo úplne nanovo s inými hercami, český dabing však bude určite. V závere ukážky je možné zachytiť aj úryvok z pôvodnej hudby.

Určite tak môžeme očakávať zlepšenie aj tomto smere, no so zjavným rešpektom k originálnej tvorbe, ktorá dodávala pôvodnej hre osobitý nádych a preniesli hráčov do obdobia prohibície, silných áut a ponúk, ktoré nebolo možné odmietnuť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom