Tabuľkový program Microsoft Excel ponúka široké možnosti práce s dátami, tabuľkami či grafmi, vďaka čomu si ho obľúbilo množstvo používateľov. Jeho konkurencii od Googlu však doteraz chýbalo niekoľko súčastí, ktoré by umožnili vytvárať a pracovať s tabuľkami ešte efektívnejšie. Google v novej verzii tejto aplikácie už ponúka makrá a možnosť ich natáčania, vďaka ktorým každý používateľ ušetrí mnoho času.

Prístup k novej funkcii makrá sa nachádza v Nástrojoch, kde si ju môže každý vybrať pre zaznamenávanie svojich krokov pri tvorbe a formátovaní tabuľky či grafov. Google s novou aktualizáciou tak umožnil jednoducho opakovať predošlé kroky, ktoré môže používateľ z natočeného makra aplikovať. Zdĺhavé a opakované preformátovanie tabuľky je tak minulosťou už aj v aplikácii Tabuľky Google, ktorej táto funkcia doteraz chýbala.

Významná aktualizácia uľahčí prácu s tabuľkami

Aplikácia v podstate mení zaznamenané makrá na skript, ktorý si môže používateľ podľa svojich požiadaviek ešte dodatočne upraviť. Tým tak získa omnoho širšie možnosti pri práci s tabuľkami, ktorým ale pribudli ešte ďalšie užitočné funkcie. V prípade, že niekto potrebuje vytvorený dokument s tabuľkami tlačiť, môže si jednoducho rozdeliť strany podľa potreby, alebo tiež zvoliť vlastnú veľkosť papiera.

Nenechaj si ujsť
Google omylom odhalil tajomstvo nového Androidu P. Inšpirácia z iPhonu X mnohých možno nepoteší

Okrem toho však do Tabuliek Google prišli aj nové funkcie zlučovania riadkov a stĺpcov. Do nich je teraz možné pridať aj zaškrtávacie políčko, či zoskupovať dáta podľa časového parametru ako mesiac či rok. Táto dôležitá aktualizácia teda konečne prináša to, po čom používatelia dlho túžili. Microsoft síce ponúka sofistikovanejší a prepracovanejší Excel, Google sa však taktiež snaží svoju aplikáciu zlepšovať a tá je teraz ešte lepším nástrojom pre prácu s dátami. Ktorej z týchto aplikácií dávaš prednosť ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom