Jeden z najväčších herných vydavateľov, spoločnosť Take-Two, pod ktorého spadajú vývojárske štúdiá ako 2K alebo Rockstar, nechal verejnosť nahliadnuť do svojich účtovných kníh a podelil sa aj o plány do budúcna. Tie podľa Techradar nikdy neboli smelšie a Take-Two pracuje hneď na niekoľkých nových značkách i pokračovaniach známych herných sérií. 

Po Electronic Arts a ich plánmi predstaviť remasterované verzie známych hier sa s finančnými výsledkami a víziami do ďalšieho roku podelil aj americký herný vydavateľ Take-Two. Spoločnosti sa v poslednom kvartály od júna do septembra vôbec nevodilo zle. Čistý príjem sa oproti rovnakému obdobiu v minulom roku zvýšil o 74% a podľa Businesswire dosiahol takmer jednu miliardu dolárov.

E-MasterSensei/Youtube

Zisky generovali predovšetkým Red Dead Redemption 2 Online, GTA Online, Borderlands 3 či športový titul NBA 2K20, ktorý počas posledného kvartálu vyšiel. Take-Two sa momentálne darí, zisky sú vzostupe a podľa načrtnutých plánov to tak hodnú chvíľu zostane.

Riaditeľ spoločnosti, Strauss Zelnick, sa totiž pre Wegotthiscovered vyjadril, že Take-Two pripravuje najsilnejšiu zostavu titulov v hernej histórii, vrátane pokračovaní najväčších značiek spoločnosti, ale tiež úplne nových hier. Aké pokračovania má Zelnick na mysli samozrejme priblížené nie je, nikoho však neprekvapí, ak by nimi myslel GTA, Mafiu alebo nemenej populárny Bioshock.

Flickr

O GTA VI sa hovorí ako o prakticky hotovej veci, čo troška nechtiac potvrdil aj predstaviteľ Trevora. Otázka ohľadom nového prírastku do rodiny Grand Theft Auto preto nie je či, ale kedy ju v ponuke Take-Two uvidíme. Hovorí sa o vydaní koncom budúceho roka, čo by dávalo najväčší význam, keďže nová konzolová generácia je na ceste a PlayStation 5 a Xbox Scarlett (pracovný názov) určite pri štarte budú potrebovať silný titul a nič silnejšie ako GTA azda na scéne ani nie je.

Pri Mafii sa zasa nehovorí o jednom, ale rovno o dvoch tituloch, na ktorých by mali borci z 2K pracovať. Mafia IV má priniesť to najlepšie z celej série a tvorcovia sa majú vyvarovať chýb a nepopulárnych mechaník z predchádzajúcich častí. Vydanie je podľa uniknutých informácií naplánované na rok 2021. Zároveň by mal Take-Two priniesť aj remasterovanú verziu populárnej Mafia 2, ktorá sa odohráva v Empire Bay a zobrazuje ťažký život sicílskych migrantov v USA.

bioshock
2K blog

Zostáva nám teda Bioshock, ktorý na pokračovanie čaká už dlhých päť rokov, no podľa šumov v hernom zákulisí by sa to mohlo čoskoro zmeniť. Nová Bioshock hra je totiž podľa Kotaku už dávno vo výoji a titul vzniká pod krycím menom Parkside. To by potvrdzovala aj nedávna pracovná ponuka od vývojára 2K, ktorý má značku Bioshock po novom na starosť a už roky pracuje na vývoji neznámej hry. Očakáva sa, že ňou bude práve nový diel BioShock.

Nech už sa k nám dostane čokoľvek, Take-Two má s herným svetom veľké plány a s najväčšou pravdepodobnosťou nás čaká ďalší herný rok nabitý áčkovými peckami. Budúci rok totiž vychádzajú aj ďalšie očakávané tituly ako Last of Us 2, Cyberpunk 2077 či Ghost of Tsushima.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom