Herný vydavateľ Electronic Arts zažíva úspešné časy, a to aj napriek tomu, že medzi hráčmi sa veľkej popularite neteší. Spoločnosť nedávno zverejnila výročnú finančnú správu, no podelila sa aj o zopár plánov do budúcna. Ako informuje Metro, remastre klasík v EA konečne dostali zelenú. 

Americká spoločnosť Electronic Arts sa pred časom podelila o detaily svojho hospodárenia počas posledného fiškálneho roka, a zdá sa, že herný vydavateľ si vôbec negazdoval zle. Podľa Venturebeat EA dosiahla tržby 5,4 miliardy dolárov, pílku potiahlo hlavne digitálne prostredie (rozumej lootboxy, mikrotransakcie a digitálne hry), ktoré spoločnosti zabezpečili až 80% zo všetkých ziskov.

Sú to práve lootboxy a mikrotransakcie, vďaka ktorým má EA v hernej obci pošramotené meno a jej hry to v hodnoteniach hráčov schytávajú na plnej čiare. Pri pohľade na astronomické zisky však v žiadnom prípade nemožno predpokladať, že od tejto filozofie herný vydavateľ v blízkej budúcnosti upustí. Manažment spoločnosti momentálne srší dobrou náladou a aj vďaka nej sa s herným svetom rozhodol podeliť o plány spoločnosti v blízkej budúcnosti. Pozornosť budí viacero z nich, poďme sa teda pozrieť na všetko podstatné.

@GameAnim/Twitter

EA potvrdilo, že veľké herné štúdiá Bioware, DICE, Maxis a Criterion usilovne pracujú na nových projektoch. Nepoznáme detaily ani dátumy vydania, podľa Culturedvulters majú byť všetky určené na nové generácie konzol. Istou vecou majú byť dva nové projekty, ktoré EA zverilo do rúk tretích strán, aj úplne nové športové tituly, na ktorých sa pracuje. Najmenej jeden z nich má byť vydaný medzi aprílom 2020 a marcom 2021.

Veľkú pozornosť tiež vzbudzuje informácia o plánovaných remasteroch známych herných značiek, ktoré pod značkou EA vyšli. Bude to konečne toľko žiadaná trilógia Mass Effect alebo sa nového vizuálu dočká niektorá z iných známych značiek ako Dead Space, Battlefield či Need for Speed? S určitosťou nateraz nevieme vôbec nič, isté je, že EA má z čoho vyberať.

Herný vydavateľ plánuje vstúpiť aj do virtuálneho sveta, prvým pokusom bude titul Medal of Honor: Above and Beyond od borcov z Respawn, ktorý bude vydaný budúci rok exkluzívne pre Oculus Rift. Určite nezmeškaj trailer nižšie.

Prekvapivou správou naopak je, že DICE so svojim Battlefieldom prerušia dvojročný cyklus vydania. Battlefield VI totiž nevyjde na jeseň budúceho roka, ako sa predbežne očakávalo, do herných zbierok pribudne najskôr v apríli 2021. Ešte horšie je na tom obľúbená RPG Dragon Age, ktorá určite nebude vydaná pred aprílom 2022.

Zlú správu máme rovnako pre milovníkov vydarenej FPS Titanfall. EA totiž s tretím dielom tak skoro nepočíta (na značku údajne nezanevrelo) a momentálne chce, aby sa vývojári z Respawn naplno sústredili na nečakane úspešný free-to-play titul Apex Legends.

Na záver však výborné novinky pre milovníkov Star Wars. EA má podľa Screenrant rozbehnutých viacero projektov z tohto univerza a najmenej jedna hra bude vydaná pred aprílom 2022. Nateraz nie je známe, či pôjde o ďalší prídavok do série Battlefront, pokračovanie Star Wars: Fallen Order, ktorý bude vydaný už o dva týždne, alebo úplne nový, doposiaľ neoznámený titul.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom