Každý vášnivý, ale aj „sviatočný“ hráč si zaiste spomína na legendárny príbeh o mafii, ktorý vo svojej hre priniesli na počítače vývojári zo susedného Česka. Od vydania titulu Mafia: The City of Lost Heaven ubehlo už vyše 17 rokov a za ten čas sme sa dočkali ďalších dvoch pokračovaní, hoci to posledné nezožalo veľký úspech. Sklamanie mnohých z Mafie 3 ale môže o 2 roky napraviť nová Mafia 4, ktorá toho podľa doterajších informácií sľubuje naozaj veľa, informuje SegmentNext.

Už aj od vydania Mafie 3 uplynul nejaký ten rok, no hráči by zrejme nemali zavrhnúť myšlienku na ďalšie pokračovanie tejto legendárnej série. Špekulácie o 4. pokračovaní Mafie kolujú internetom, avšak hŕstka informácií, s ktorými sa na diskusnom fóre Reddit podelil jeden z používateľov, má pochádzať od dôveryhodného zdroja pracujúceho v štúdiu Hangar 13, ktoré vyvíjalo aj tretiu Mafiu. Podľa týchto odhalení bude zbrusu nový diel zasadený do úplne odlišného prostredia.

Mafia 4 sa má vyhnúť chybám, za ktoré bola Mafia 3 kritizovaná

Dejová línia by sa mala odohrávať v zlatom veku mafiánov v Las Vegas počas 70-tých rokov, bude nadväzovať na Mafiu 3 a v hre by sa mal dej odohrať počas 10 rokov. Práce na Mafii 4 pritom mali začať hneď po vydaní všetkých DLC Mafie 3. Hoci spočiatku vyzeral projekt beznádejne, štúdio pozbieralo všetky návrhy a nakoniec malo dostať pokračovanie hry zelenú. Dokonca sa pred 8 mesiacmi malo začať aj natáčanie „motion capture“.

Nenechaj si ujsť
Legendárna Mafia sa dočká duchovného nástupcu, opäť za ním stojí české štúdio

Hráč má hrať za nového protagonistu ako taliansky mafián. Hra sa má podľa zdrojov podobať na filmy Martina Scorseseho a dostane rozsiahlu mapu. Dokonca by sme sa podľa jedného z vývojárov nemali stretnúť ani s flashbackmi z Mafie 3 a zdĺhavými rozhovormi pred niektorými z mafiánskych akcií. Definitívny koniec by mal byť aj pre opakujúce sa misie ako z 3. dielu Mafie a nové pokračovanie má prísť aj s prepracovaným enginom z 3-ky.

„Čoskoro“ sa dočkáme aj remaster verzie Mafie 2

To najlepšie však príde nakoniec. Mafia 4 má byť podľa používateľa na Reddite odhalená už v budúcom roku a vydaná v roku 2021. Otázkou ale ostáva, či sa dá tomuto zdroju veriť. Jeho dôveryhodnosť tak ukáže až čas. Okrem toho sa navyše objavili aj informácie o remaster verzii Mafie 2, ktorá má prísť podľa vývojára Hangar 13 už „čoskoro“.

Bude využívať nový engine, ktorý bude aj v Mafii 4. Hoci tak mohli správy o novom pokračovaní a remaster verzii potešiť mnohých fanúšikov Mafie, zatiaľ nebolo nič oficiálne potvrdené a je teda možné, že sa toho môže ešte veľa zmeniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom