Elektrické bicykle sa rovnako ako elektrické kolobežky dostali v posledných rokoch výrazne do popredia. Práve elektrické bicykle priviedli k bicyklovaniu aj takých ľudí, ktorí by štandardný bicykel nikdy do rúk nechytili. Navyše najnovšia štúdia podľa informácií z portálu Electrek odkazuje na výsledok, pri ktorom si na elektrickom bicykli zacvičíš viac ako na klasickom. 

Na prvý pohľad sa bude táto štúdia zrejme javiť ako hlúposť, veď predsa na bicykli s elektromotorom človek nemôže zaberať viac ako na bicykli bez motora. Určite je fyzicky náročnejšie jazdiť na štandardnom bicykli, no podľa výsledkov štúdie prejdú jazdci na elektro-bicykloch oveľa väčšiu trasu na jeden výlet.

Ako informuje portál TreeHugger, elektro-cyklisti jazdili v porovnaní s bežnými cyklistami až 2-krát dlhšie trasy na jeden výlet. Pri el. bicykloch bola priemerná vzdialenosť 9,4 km, no pri bežných cyklistoch len 4,8 km. Práve toto je hlavný smerodajný údaj, prečo cyklisti na elektrických bicykloch cvičia viac.

Podľa prieskumu majú e-cyklisti priemerný BMI index 24,8, zatiaľ čo klasickí cyklisti 23,8, čo znamená, že e-cyklisti sú v priemere menej fyzicky zdatní. Rovnako aj priemerný vek jazdcov na e-bajkoch a klasických bicykloch je rozdielny. Jazdci na e-bicykloch sú v priemere o 7 rokov starší oproti jazdcom na štandardných bicykloch, ktorých priemerný vek je 41,4 rokov.

Pointou tejto štúdie však nebolo iba zistiť, ktorý typ bicyklov je lepší. Výsledky majú najmä poukázať na stále sa zvyšujúcu popularitu tohto typu dopravy. Mestá by preto mali do budúcna myslieť predovšetkým na to, že cyklistov, či už tých na e-bajkoch. alebo na štandardných bicykloch, bude stále pribúdať a podľa toho by sa mala vyvíjať aj infraštruktúra veľkých miest.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom