Aplikáciu TrustOne, ktorá výrazne zjednodušuje testovanie a administratívny proces či kontroly s ním spojené, nasadili v ďalších mestách. Počas posledných dní sa okrem Nitry využíva už aj v Trnave, Prešove a niekoľkých veľkých podnikoch, pričom uznávajú ju aj policajti, informovala spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Elektronický systém TrustOne mal premiéru počas plošného testovania v Nitre, kde sa s jeho pomocou otestovalo viac ako 40-tisíc ľudí. Ľuďom poskytuje jednoduchý spôsob registrácie na testovanie priamo v mobilnej aplikácii.

Administratívni pracovníci potom načítajú údaje osoby na odbernom mieste zo smartfónu bez nutnosti prepisovania, čo výrazne zrýchľuje celý proces, a následne testovaným osobám poskytuje možnosť dokladať výsledok testu. 

Elektronický certifikát uznáva už aj polícia, o ochranu údajov je podľa tvorcov postarané

Aplikáciu počas prebiehajúceho plošného testovania nasadili aj mestá Trnava a Prešov, kde sa počet jej používateľov takmer zdvojnásobil, spolu s veľkými podnikmi Jaguar Land Rover a JASPLASTIK-SK.

S používaním boli spokojní aj koneční používatelia, ktorým napríklad polícia v Nitre už uznáva elektronický certifikát o negatívnom výsledku aj v mobile. Preverenie je rýchle, bezpapierové a s plnou ochranou údajov.

MOBILNÁ APLIKÁCIA URÝCHLILA TESTOVANIE V NITRE. POLÍCIA MÁ NOVÉ ČÍTAČKY NA ICH KONTROLU41 tisíc ľudí si už stiahlo…

Posted by Polícia SR – Nitriansky kraj on Friday, January 22, 2021

Systém TrustOne totiž pracuje v súlade so smernicou GDRP, bezpečne uchováva osobné údaje, ako aj o jej zdravotných záznamoch, ktoré sú viacnásobne zabezpečené. Ľudia sa vďaka tomuto systému budú vedieť preukazovať negatívnym testom na Covid kdekoľvek prídu bez toho, aby vzniklo riziko neoprávneného prístupu k osobným údajov.

„Chceme napomôcť otvoreniu krajiny a preto sme vytvorili systém, ktorý umožňuje bezpečne uchovávať a preverovať výsledky testov. Výrazne sme zrýchlili vďaka nemu aj procesy na odberných miestach a ušetrili čas dobrovoľníkov aj občanov. To je hlavný rozdiel oproti rezervačným systémom, ktoré ponúkajú lokálni vývojári. Rezervácia času je len jedným z komponentov celého procesu.“ 

„Našu aplikáciu, preverenú leteckým priemyslom, už začali využívať aj verejné inštitúcie vo viacerých štátoch, napr. vo Veľkej Británii, v Španielsku, v Belgicku. Veľmi ďaleko sme v rokovaniach v Českej republike a v Maďarsku a ďalších štátoch v EU a mimo nej,“ uviedol Henrich Simonics, CEO spoločnosti TrustOne Slovakia.

Kľúčom k skráteniu čakacích dôb je zber údajov v reálnom čase

Cez aplikáciu sa vedia občania efektívne informovať aj o aktuálnej dĺžke čakacej doby na konkrétnej MOM-ke vďaka unikátnemu on-line zberu údajov z každého zapojeného odberného miesta. Vďaka tejto funkcii sa minulý týždeň podarilo v Nitre skrátiť čakacie doby na jednotlivých odberných miestach na minimum, nakoľko sa občania vedeli sami rozhodnúť, na ktorom odbernom mieste strávia najmenej času.

Predišlo sa tým dlhým radom na exponovaných MOM-kách a zabezpečilo sa rovnomerné rozdelenie záťaže medzi všetky zapojené odberné miesta. Takýto systém prerozdeľovania záťaže je pre obce nad 2 500 obyvateľov omnoho efektívnejší ako rezervačný systém, v ktorom môže prísť k vyčerpaniu časových intervalov a nestihne sa tak otestovať každý obyvateľ, ktorý by mal o testovanie záujem.

Vo viacerých obciach prišlo z tohto dôvodu k veľkej nespokojnosti obyvateľov, ktorí potrebovali negatívny výsledok pre svojho zamestnávateľa. Rezervačný systém už zo svojej povahy nemôže reagovať na zmenu rýchlosti odbavovania občanov, ktoré môže nastať keď budú odberné miesta pracovať rýchlejšie, alebo pomalšie, ako si stanovili interval na vykonanie jedného testu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom