Zaklínač je momentálne vo svete horúcou značkou, za čo poľská fantasy séria môže vďačiť predovšetkým seriálovému hitu od Netflixu. Po decembrovej premiére zaznamenala rekordný nárast popularity aj herná verzia Zaklínač 3: Divoký hon. Jej súčasťou bola aj obľúbená kartová mini-hra s názvom Gwent, ktorá čoskoro dorazí aj na zariadenia Android.

Obľúbenú kartovú hru z univerza Zaklínača Gwent si čoskoro budú môcť vychutnať aj majitelia Androidov, informuje Androidpolice. Gwent: The Witcher Card Game, ako znie celý názov aplikácie, má byť v rámci Google Play Store dostupný v utorok 24. marca. Už teraz je však možné predbežne sa do hry zaregistrovať, pričom po vydaní hry budú registrovaní užívatelia na dostupnosť upozornení. Odmenou za predregistráciu tiež bude unikátny avatar do hry Golem Imperial, ktorý sa odomkne pri prvom spustení aplikácie.

Gwent, kartová hra z univerza Zaklínača, je inšpirovaná poviedkami poľského autora Andrzeja Sapkowskeho. Fanúšikovia v nej teda v podobe kariet nájdu množstvo známych postáv, príšer, jednotiek i národov, s ktorými sa vydajú do „boja“ proti protivníkom. Každá karta má jedinečné vlastnosti, ktoré možno kombinovať, Gwent teda prináša množstvo stratégií i scenárov k porážke súpera.

Android predstavuje poslednú významnú skupinu zariadení, na ktorej populárna kartová hra zatiaľ nebola dostupná. Gwent bol na PC a konzolách PS4 a Xbox One vydaný koncom roka 2018, v októbri minulého roka sa hra dostala aj na zariadenia iOS. Vývojári z CD Projekt Red však zároveň oznámili, že v júni tohto roka bude podpora hry na konzolách zrušená. Dôvodom má byť podľa MS Power User pomerne nízka popularita hry na konzolách a optimalizácia nákladov spoločnosti. Verziu hry pre mobilné zariadenia a PC platformy plánujú vývojári v budúcnosti plne podporovať.

Gwent bude zároveň cross-platformovým titulom, súperiť teda medzi sebou budú všetci hráči bez ohľadu na zariadenie, na ktorom titul hrajú. Hra bude na Android dostupná bezplatne s možnosťou dodatočných in-game nákupov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom