Prednedávnom sme ťa informovali o tom, že tretí Zaklínač na Steame po štyroch rokoch od vydania zaznamenáva historicky najlepšie obdobie. Tentokrát Steam zaznamenáva nový rekord hry, a to 100 000 hráčov naraz, po prvýkrát od vydania.

Sledovať vývoj a aktuálny stav hrateľnosti hry môžeš na Steamcharts, kde môžeš vidieť aj rekordnú číslovku 102 172 hráčov naraz. Tú Zaklínač 3 dosiahol iba druhý deň v novom roku a ďakovať samozrejme môže ako vianočným zľavám, tak aj komerčnému úspechu seriálu od Netflixu.

Okrem toho, že ide o masívny nárast hráčov za posledné dni, hra sa zaradila aj medzi najhranejšie hry na Steame, kde preskočila hneď niekoľko klenotov, nachvíľu napríklad aj Destiny 2. Na tom by nič nebolo, keby hra nevyšla v máji 2015, čiže pred takmer piatimi rokmi.

Zaklínač 3 prekonal takisto svoj predošlý rekord stanovený v mesiaci vydania titulu. V máji 2015 hru na Steame podľa Steamcharts hralo 92 268 hráčov v jeden okamih. Tento rekord je napríklad pokorený aj k dnešnému dátumu, keďže Zaklínač je momentálne deviatou najhranejšou hrou na Steame s počtom naraz sa hrajúcich hráčov k dnešnému dátumu 96 695.

O úspechu jednej z najlepších hier dekády sa tak nemôže pochybovať. Je len ťažké predpokladať, či sa opakovaného úspechu dočkáme napríklad aj pri druhej sérii seriálu, no každopádne je príjemne sledovať, ako sa aj našej obľúbenej hre darí niekoľko rokov po vydaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom