Len minulý mesiac sme deklarovali, že november je najsilnejším mesiacom v histórii streamovacích služieb. Zdá sa však, že streamovací giganti na čele s Netflixom si to najlepšie nechali až na záver roka – chystá sa ku nám totiž skutočne obrovské množstvo sľubných noviniek.

HBO Go do ponuky uvedie veľkorozpočtové snímky Mortal Kombat a Godzilla vs. Kong, prakticky každý hráč v segmente sa ale v decembri pochváli niečím unikátnym. Rebríčku jasne dominuje Netflix, ktorý knižnicu obohatí hneď o niekoľko horúco očakávaných projektov. Tu sú tie najlepšie.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

The Power of the Dog

Platforma: Netflix

Premiéra: 1. december

Benedict Cumberbatch vs. Kirsten Dunst. Aj tak by sa dal nazvať súboj dvoch hereckých ikon, ktoré si zmerajú sily v dramatickej westernovej snímke The Power of Dog. Príbeh založený na románe Thomasa Savaga z roku 1967 dáva do popredia dvojicu bratov starajúcich sa o ranč v Nevade.

Keď sa jeden z nich tajne ožení s miestnou vdovou, druhý jej vyhlasuje otvorenú vojnu, pri ktorej sa neštíti využiť ani jej malého syna. Psychologická dráma sa okrem Netflixu dostane aj do vybraných kín, streamovacia snímka teda v tomto prípade pomýšľa aj na zlaté sošky. Prvé recenzie sú však zatiaľ pomerne zmiešané.

Lost in Space (finálna 3. séria)

Platforma: Netflix

Premiéra: 1. december

Nenápadná sci-fi séria Lost in Space, v ktorej sa rodina Robinsonových pokúša o záchranu ľudskej civilizácie, dostane finálnu tretiu sériu a stávky nikdy neboli vyššie. Po náhlom útoku robotov na konci druhej série zostala rodina oddelená – deti sú uväznené na neznámej planéte a nemajú potuchy, či rodičia dramatické udalosti vôbec prežili.

Tvorcovia sľubujú zodpovedanie všetkých otvorených otázok vrátane tých najpálčivejších – odkiaľ sa vlastne roboty zobrali? Ak boli zostrojené, kto a za akým účelom ich vlastne vyrobil? Fanúšikov tak čaká možno najlepšia séria vôbec, producent seriálu Zack Estrin zároveň naznačuje, že koniec všetkých poriadne prekvapí.

Money Heist (finálna 5. séria)

Platforma: Netflix

Premiéra: 3. december

Tak a je to tu. Seriálový fenomén zo Španielska sa chystá do svojho veľkého finále, v ktorom nebude chýbať akcia ani emocionálne vypäté momenty. Druhá časť piatej série predstaví zakončenie veľkolepej lúpeže španielskych národných rezerv, nie všetko však pôjde podľa plánu a podľa traileru sa dokonca profesor vzdá armáde.

Určite nezmeškaj
Netflix ho kúpil za 2 doláre, kľúčové postavy v ňom ani nemali hrať. Geniálny Money Heist končí – tieto veci o ňom nevieš

Money Heist naďalej patrí k najsledovanejším seriálom služby a aj keď sa zdá, že by seriál mohol pokračovať ďalšou lúpežou, nič také tvorcovia ani Netflix v pláne nemajú. Namiesto plnohodnotného pokračovania sa možno v budúcnosti dočkáme spin-offov zameraných na nové lúpeže alebo obľúbené postavy, žiadne detaily ale nateraz nevieme.

The Unforgivable

Platforma: Netflix

Premiéra: 10. december

Po megaúspechu Bird Box si Netflix zopakuje spoluprácu so Sandrou Bullock, namiesto apokalyptického trileru sa tentokrát dočkáme komornej dramatickej snímky Unforgivable. Tu si Bullock zahrá bývalú trestankyňu, ktorá si za brutálnu vraždu odsedela 20 rokov vo väzení a po prepustení sa snaží nájsť svoju mladšiu sestru a zaradiť do normálneho života.

Plán hlavnej postavy však naráža na prekážky – ani po dvoch desaťročiach jej totiž okolie čin nevie odpustiť a zranení pozostalí plánujú pomstu. Film je remakeom britskej minisérie Unforgiven z roku 2009, pôvodne sa o titulnú rolu zaujímala Angelina Jolie ešte v roku 2010, nakoniec však práva získal Netflix a obsadil do neho práve Sandru Bullock.

Encounter

Platforma: Prime Video

Premiéra: 10. december

Po mysterióznej novinke Invasion od Apple TV+ sa inváziou mimozemských entít bude zaoberať aj celovečerná snímka Encounter od Amazonu. Hlavnú úlohu v nej zastane čoraz vyhľadávanejší Riz Ahmed (Sound of Metal), ktorý vo filme stvárni bývalého mariňáka snažiaceho sa ochrániť svojich dvoch synov pred neznámou hrozbou.

Film mal premiéru počas filmového festivalu v Toronte, kde zaznamenal prevažne pozitívne ohlasy. Nádej na nadpriemerný kúsok dáva aj režisér Michael Pearce a držiteľ prestížneho ocenenia BAFTA za vydarený triler Beast z roku 2017.

Swan Song

Platforma: Apple TV+

Premiéra: 17. december

Hlbší divácky zážitok naopak v decembri ponúkne Apple, kde štartuje sci-fi dráma Swan Song. Odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde sa klonovanie ľudí stalo bežnou realitou.

V čele príbehu stojí postava Camerona, manžela a otca harmonickej rodiny, ktorý zomiera na zákernú chorobu. Cameron rieši zložitú morálnu dilemu – oznámi svoju blízku smrť milovanej rodine a nechá ich smútiť alebo sa v tichosti nechá nahradiť klonom a bude v ich očiach žiť naďalej?

Hlavnú úlohu vo filozofickej vzťahovej dráme stvárni oscarový Mahershala Ali (Zelená kniha), ktorý podľa prvých reakcií opäť podáva fenomenálny výkon a kritici ho už teraz pasujú na zisk ďalšej, v poradí už tretej, zlatej sošky. O nič horšie na tom pravdepodobne nebude ani samotný film, postaral sa oň oscarový režisér Benjamin Cleary, pre ktorého zároveň pôjde o celovečerný režisérsky debut.

Zaklínač (2. séria)

Platforma: Netflix

Premiéra: 17. december

Po nekonečnom čakaní sa tento rok konečne vráti Henry Cavill v koži Geralta z Rivie alias Zaklínača. Prvá séria poľskej fantasy zožala enormný divácky úspech, viacerým fanúšikom však prekážali pomerne chaotické skoky v čase. Tým v pokračovaní odzvoní a podľa tvorcov bude druhá séria omnoho prehľadnejšia.

Dej sa bude sústrediť predovšetkým na mladú princeznú Ciri, ktorú Geralt dovedie do pevnosti Zaklínačov, Kaer Morhen. Spoznáme tak aj ďalších lovcov príšer na čele s Vesemirom, ktorý má pre Geralta takmer otcovský charakter.

Čítal si už? 
Henry Cavill takmer oslepol, hercov Game of Thrones bojkotovali. Zaklínač prichádza – toto si o ňom nevedel

Chýbať však nebudú ani staré známe postavy, potvrdený bol návrat Yennefer, Triss či nenapraviteľného rojka Jaskiera, ktorý sa novou piesňou nepochybne pokúsi napodobniť podobné šialenstvo, aké po premiére prvej série vyvolal kúskom Toss a Coint to Your Witcher.

Don’t Look Up

Platforma: Netflix

Premiéra: 24. december

Najlepšie obsadený film v histórii Netflixu si premiéru odkrúti na Štedrý večer a bude sa na čo pozerať. Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, Jonah Hill či Meryl Streep sú len príkladom pôsobivých hereckých mien, ktoré sa v satirickej komédii reagujúcej na populizmus politikov aj prekrúcanie pravdy médiami objavia.

Dej novinky sa sústredí na dvojicu astronómov, ktorí zistia, že na Zem sa rúti asteroid. Politici však zisteniam neveria, prekrúcajú pravdu podľa vlastných potrieb a film na ich konaní ukazuje, ako médiá spoločne s autoritami manipulujú verejnou mienkou a ohýbajú vedecké fakty.

The Book of Boba Fett

Platforma: Disney+

Premiéra: 29. december

Finále druhej série Mandaloriana odhalilo hneď niekoľko nečakaných prekvapení, najväčšie z nich si však tvorcovia nechali na potitulkovú pasáž, kedy sa na scéne objavil legendárny nájomný lovec ľudí Boba Fett. Prítomnosť ikonickej postavy Star Wars univerza zároveň predznamenal aj jeho vlastný seriál, ktorého prvú sériu si budeme na Disney+ môcť vychutnať už koncom decembra.

Novinka bude spin-offom Mandaloriana, bude teda rešpektovať jeho udalosti, zároveň ale predstaví celkom nový príbeh. Dej nás zavedie do zločineckého podsvetia na planéte Tatooine, kde sa po smrti Jabbu uvoľnilo šéfovské miesto. To nezaujme nikto iný ako práve Boba Fett, ktorý má však v pláne aj niečo omnoho väčšie.

The Lost Daughter

Platforma: Netflix

Premiéra: 31. december

Netflix sa divákom v decembri pokúsi ukázať, že vie točiť kvalitné filmy, hneď v dvojici svojich pripravovaných noviniek. Jednou z nich je osobná dráma The Lost Daughter na čele s držiteľkou Oscara, Oliviou Colman, ktorú pri dovolenke pri mori pohltí pozorovanie mladej matky s jej dcérou. Hlavná hrdinka začína spomínať na svoju vlastnú minulosť a reflektuje rozhodnutia a ich dôsledky, ktoré ako mladá matka spravila.

Dramatická novinka bude štartovať aj v kinách, čím Netflix dokazuje, že v prípade Lost Daughter pokukuje aj po Oscaroch. Film zároveň predstavuje prvotinu herečky Maggie Gyllenhaal, ktorú má väčšina divákov zafixovanú ako Rachel z legendárnej snímky Temný rytier.

Cobra Kai (4. séria)

Platforma: Netflix

Premiéra: 31. december

Ak plánuješ Silvestra stráviť na gauči pod dekou s punčom v ruke, rozhodne nezmeškaj novú sériu Cobra Kai. Seriálový fenomén neprestáva ohurovať a ide o jedno z najpríjemnejších guilty pleasure súčasnosti. Poslednú sériu seriálu si na Netflixe nenechalo ujsť až 73 miliónov používateľov a zaradila sa do TOP 10 až v 85 krajinách.

Čo od novej sezóny vlastne čakať? Johny a Daniel po nekončiacich bojoch a šarvátkach konečne založili vlastné dojo a sú pripravení postaviť sa Kreesovi v očakávanom turnaji. Kreese bude cestu svojim zjednoteným nepriateľom poriadne znepríjemňovať a na porovnávanie techník karate rozhodne nepríde len v telocvični. Najlepšou správou je, že Cobra Kai bude pokračovať aj po 4. sérii – Netflix už potvrdil nakrútenie najmenej jednej ďalšej sezóny.

BONUS: Mother/Android

Platforma: Netflix

Premiéra: 17. december

Obsah streamovacej služby Hulu síce u nás nie je oficiálne dostupný, filmová novinka Mother/Anroid však napriek tomu stojí za pozornosť. Odohráva sa v budúcnosti, kde ľuďom každodenný život významne uľahčujú robotickí pomocníci – androidi. To však platí len do chvíle, kým stroje proti svojim tvorcom nepovstanú a nesnažia sa hromadne vyhladiť ľudskú rasu.

V čele príbehu stojí tehotná Georgia (Chloe Grace Moretz), ktorá sa v sprievode svojho priateľa Sam (Algee Smith) snaží povstanie prežiť. Trailer sľubuje množstvo napätia aj akcie, otázne je, či si s ním mladý, iba 31-ročný neskúsený režisér Mattson Tomlin neodhryzol priveľké sústo.

Ešte aj ďalší

V bohatom decembrovom obsahu na streamovacích službách si pozornosť zaslúžia aj ďalšie novinky. Na HBO Max na konci decembra štartuje očakávaný Matrix Resurrections, na Disney+ naopak dobre vyzerá dokumentárna séria Welcome to Earth s Willom Smithom.

Pri Netflixe treba spomenúť aj taliansku drámu s oscarovým potenciálom The Hand of God, na konci decembra štartuje aj druhá séria úspešne prijatého seriálu Emily in Paris. Je z čoho vyberať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú