V ponuke streamovacích služieb sme v tomto roku zaznamenali zopár silných mesiacov, žiadny z nich sa však ani zďaleka nechytá na to, čo sa ku nám rúti  v novembri. V nadchádzajúcich týždňoch nás predovšetkým vďaka Netflixu čaká hromada sľubných noviniek, tieto by si si nemal nechať ujsť.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

The Harder They Fall

Dátum premiéry: 3. november

Platforma: Netflix

Držte si klobúky, táto westernová jazda bude poriadne divoká. Dobová filmová novinka od Netflixu nás zavedie na Divoký západ a predstaví dva znepriatelené gangy, ktoré si idú po krku.

Na jednej strane stojí Idris Elba (posledný Suicide Squad), na strane druhej naopak Jonathan Majors (Lovecraft Country), ktorému Elba pred rokmi zabil rodičov.

Zaujímavosťou je, že hlavné úlohy v Harder They Fall zastanú výhradne černošskí herci na čele s Idrisom Elbom a Reginou King. O réžiu sa rovnako postará režisér tmavej pleti, konkrétne Jeymes Samuel, pre ktorého pôjde len o druhý film v kariére.

Yellowstone (4. séria)

Dátum premiéry: 7. november

Platforma: Paramount+

Yellowstone u nás patrí k menej populárnym seriálom, v zámorí však ide o veľkú vec – projekt sa okrem novej 4. série rozrastie o ďalšie spin-offy a Paramount okolo neho chce vybudovať celé televízne univerzum.

Yellowstone sa sústredí na dysfunkčnú rodinu Duttonovcov na čele s Kevinom Costnerom, ktorá bojuje o zachovanie svojho obrieho ranča v Montante a popritom rieši vnútorné i politické boje o moc.

Posledná séria priniesla šokujúci záver – nikto z rodiny momentálne nie je v bezpečí a udalosti smerujú do otvorenej vojny. Špekulácie o absencii Kevina Contnera sa našťastie nepotvrdili a obľúbené postavy sa vrátia v plnej sile, navyše k nim pribudnú ďalšie nové tváre.

Finch

Dátum premiéry: 5. november

Platforma: Apple TV+

Po dvojici seriálových sci-fi noviniek v podobe Foundation a Invasion Apple v krátkom slede predstaví aj tretí projekt so šmrncom sci-fi. Tentokrát však nepôjde o seriál, ale celovečerný film, v ktorom si hlavnú rolu zahrá Tom Hanks.

Ten v úlohe robotického inžiniera Fincha ako jeden z mála prežil apokalypsu po ničivej slnečnej erupcii a v sprievode psa a zostrojeného robota cestuje naprieč zdevastovanou krajinou a uniká pred ničivými tornádami.

Finch podľa upútavok prinesie skôr odľahčenú apokalyptickú zábavu so sympatickým ústredným hrdinom a situačným humorom. Pre Apple zároveň ide už o druhý exkluzívny projekt s Tomom Hanksom. Herec sa na Apple TV+ objavil aj vo vojnovej dráme Greyhound.

Narcos: Mexico (3. séria)

Dátum premiéry: 5. november

Platforma: Netflix

Ďalší zo seriálových hitov Netflixu speje do svojho finále. Narcos: Mexico sa ešte túto jeseň dočká tretej série, tá však bude zároveň znamenať rozlúčku s viacerými obľúbenými postavami a mexickými narkobarónmi.

V nových epizódach uvidíme viaceré známe postavy z predošlých sérií, herca Diega Lunu, predstaviteľa ctižiadostivého narkobaróna Miguela Gallarda, už však medzi nimi budeš hľadať márne.

Netflix zatiaľ nepotvrdil, či bude vo svojej sérii pokračovať aj po skončení  Narcos: Mexico a presunie sa do inej krajiny. Urobil tak už po skončení pôvodného seriálu Narcos, ktorý sa odohrával v Kolumbii a predstavil vzostup k moci i pád jednej z najznámejších zločineckých ikon, Pabla Escobara.

Red Notice

Dátum premiéry: 12. november

Platforma: Netflix

Najdrahšia akčná komédia v histórii Netfixu mala streamovacieho giganta vyjsť na takmer 200 miliónov, pri pohľade na hercov sa však nie je čomu diviť. Vo filme sa totiž stretne skutočná herecká smotánka v podobe Ryana Reynoldsa, Gal Gadot a Dwayna Johnsona.

Akčne ladená komédia nás zavedie do sveta zločinu a krádeží umenia. Práve na túto oblasť sa špecializuje špecialista FBI a agent Interpolu Rusty (Dwayne Johnson), ktorý musí spojiť sily s nevyspytateľným zlodejom (Ryan Reynolds), aby dolapili ešte nebezpečnejšiu kriminálničku v podaní Gal Gadot.

Film sa podľa upútavok vôbec neberie vážne, priprav sa teda na komediálny akčný výplach so skvelými hercami a ich nahláškovanými postavami.

Mayor of Kingstown

Dátum premiéry: 14. november

Platforma: Paramount+

Streamovacia platforma Paramount+ u nás bude spustená na budúci rok v podobe SkyShowtime a k jedným z vrcholov vlastnej tvorby bude patriť aj drsná miniséria Mayor of Kingstown.

Hlavnú úlohu v nej zastane Jeremy Renner, známy predovšetkým ako Hawkeye, cez ktorého v novinke nahliadneme do sveta zločinu, skorumpovaného väzenského systému aj policajných autorít.

Za seriálom stoja tvorcovia Training Day, priprav sa teda na predstavenie reality bez okolkov, okrem Rennera v Mayor of Kingstown uvidíme aj ďalšie známe herecké mená ako Kyle Chandler (Godzilla vs. Kong) či Aidan Gillen (Malíček v Hra o tróny).

Wheel of Time

Dátum premiéry: 19. november

Platforma: Prime Video

Wheel of Time patrí k najočakávanejším fantasy tohto roka, o prichádzajúcej novinke sa ale hovorí omnoho menej, ako by si možno Amazon želal. Vôbec pritom nevyzerá zle.

Seriál je postavený na motíve rovnomennej knižnej série z pera spisovateľa Roberta Jordana, ktorej sa predalo viac ako 80 miliónov kópií a do dnešného dňa patrí k jedným z najlepšie hodnotených fantasy vôbec.

Príbeh sleduje čarodejníčku Moiraine (Rosamund Pike), členku obávanej magickej skupiny Aes Sedai, ktorá zachraňuje päticu mladých hrdinov pred masakrom a vedie ich v boji proti starodávnemu zlu. Moiraine verí, že jeden z jej nasledovníkov je prevteleným mocným bojovníkom schopným zachrániť alebo zničiť svet.

Cowboy Bebop

Dátum premiéry: 19. november

Platforma: Netflix

Čierny kôň Netflixu zimnej seriálovej sezóny? Popri očakávaných novinkách pokojne môže vystreliť aj originálne vyzerajúci Cowboy Bebop. Ten je postavený na oceňovanom anime, ktoré po vydaní v 90-tych rokoch získalo srdcia miliónov fanúšiky mangy a spája v sebe rôznorodé žánre.

Novinka v jednu chvíľu pôsobí ako sci-fi noirová detektívka, len aby preskočila do akcie a westernu okorenenom o konverzačný humor. Postavy sú sympatické, akcia vyzerá slušne, náš seriálový radar rozhodne bliká načerveno.

V centre seriálu stojí skupina štyroch vydedencov spoločnosti a lovcov odmien, ktorí cestujú po galaxii, lovia zloduchov a zapletú sa do boja proti silným skupinám. Tvorcovia sľubujú vernosť predlohe, zároveň však avizujú, že sa pri tvorbe nebáli vybrať aj vlastným smerom a oproti originálu predstavia množstvo dejových odbočiek a zaujímavostí.

Hawkeye

Dátum premiéry: 24. november

Platforma: Disney+

Posledným z tohtoročných seriálov od Marvelu bude očakávaný Hawkeye, ktorý zároveň bude znamenať rozlúčku Jeremyho Rennera so svojou ikonickou úlohou a v MCU ho nahradí Kate Bishop.

Príbeh seriálu bude vychádzať z komiksovej série Matta Fractiona a predstaviť by mal stret Clinta s mafiou. Hlavný hrdina zároveň bude čeliť strate sluchu, čo je jeden z dôvodov, prečo sa poberie do superhrdinovského dôchodku.

Hawkeye v traileri hýri vianočnou atmosférou, Marvel teda opäť predstaví niečo originálne. Otázne je, či novinka bude reflektovať aj udalosti z Black Widow, kde šla Clintonovi po krku Čierna vdova Yelena Belov. Boli by sme sklamaní, ak by tomu tak nebolo.

Tiger King (2. séria)

Dátum premiéry: 17. november

Platforma: Netflix

Z dokusérie o chovateľoch tigrov a súboja medzi Joeom Exoticom a ochranárkou Carole Baskin v minulom roku diváci nevedeli odtrhnúť oči a len za prvý mesiac si Tiger King pozrelo úctyhodných 64 miliónov divákov.

Bizarný projekt sa teraz vracia s druhou sériou, ústredné herecké duo v ňom ale nečakaj. Joe totiž sedí za mrežami a Carole Baskin účinkovanie v pokračovaní jednoznačne zamietla.

S čím na nás tvorcovia Tiger King 2 vyrukujú teda s určitosťou nevieme, určite však vieme, že v nej opäť uvidíme množstvo exotov, medzi ktorými nebudú chýbať ani tváre známe z prvej série.

Tick, Tick… Boom!

Dátum premiéry: 19. november

Platforma: Netflix

Netflix nám v novembri pripomenie, že vie točiť viac ako len filmy na jedno pozretie. V prípade muzikálnej drámy Tick, Tick…Boom!, ktorá predstaví prielom v kariére rešpektovaného skladateľa a dramatika Jonathana Larsona, totiž pokukuje aj po Oscaroch.

Dokazuje to nielen angažovanie vyhľadávaného umelca a hudobníka Lina-Manuela Mirandu za režiséra, ale tiež skutočnosť, že film sa bude týždeň pre premiérou premietať aj vo vybraných kinách, aby splnil kritériá na možnú nomináciu.

The Great (2. séria)

Dátum premiéry: 19. november

Platforma: HBO Go

Tony McNamara prichádza s pokračovaním prekvapivého hitu Veľká, ktorý svojou prvou sériou netradičným poňatím, ohýbaním žánrov i vtipnou výpravou naprieč Ruskom 18. storočia, búral stereotypy a zaznamenal veľký divácky úspech.

Druhá séria konečne predstaví Katarínu Veľkú na ruskom tróne, ktorý prebrala po prevrate zosnovanom proti jej manželovi. Prebrať trón sa však ukazuje ako malá prekážka s nadchádzajúcou úlohou, ktorou je oslobodenie celej krajiny.

Bruised

Dátum premiéry: 24. november

Platforma: Netflix

Športová dráma a režisérska prvotina oscarovej herečky Halle Berry predstaví skrachovanú bývalú zápasníčku MMA, ktorá sa po rokoch vracia do ringu a snaží sa získať práva na opatrovanie svojho 6-ročného syna.

Starnúca zápasníčka to ani v jednom prípade nebude mať ľahké, v ringu sa totiž postaví jednej z najrýchlejšie stúpacích ženských hviezd MMA. Zápletka vyzerá sľubne, uvidíme, ako sa s námetom vysporiada Berry, ktorá si vo filme zahrá aj hlavnú úlohu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú