Dlho očakávaná akčná adaptácia knižnej ságy Zaklínač sa konečne dostane na obrazovky nielen jej fanúšikov, ale aj ostatných predplatiteľov Netflixu. Streamovacia služba rovnako ako pri tretej sérii Stranger Things aj v tomto prípade staví všetko na jednu kartu a všetky epizódy prvej série zverejní naraz. V piatok o deviatej ráno nášho času Netflix uvedie nedočkavému publiku bohatý fantastický svet Geralta, Yennefer, Ciri a mnohých ďalších postáv, keďže príbeh sa nebude točiť len okolo Zaklínača. Téme sa venoval portál LadBible.

Zdá sa, že Netflix chce Zaklínačom, natočeným podľa knižnej ságy od Andrzeja Sapkowského, vyplniť medzeru, ktorú po sebe zanechal seriál Game of Thrones. Keďže si tvorcovia nikdy nemôžu byť istí úspechom, rozhodli sa prvú epizódu ukázať niekoľkým šťaslivcom na prvom premietaní v Hollywoode.

Ich ohromne pozitívne reakcie na Twitteri na seba nenechali dlho čakať a tvorcovia si môžu spokojne oddýchnuť. Vrcholiace napätie nedočkavých fanúšikov naznačuje, že Zaklínač bude naozaj veľmi úspešný.

Osem epizód prvej série bude na Netflixe od piatku 20. decembra. Screenshot/YouTube

Knihy o svete, v ktorom žije Zaklínač majú samozrejme aj svoju fanúšikovskú základňu. Treba preto poznamenať, že tí, ktorí knihy čítali, majú skutočne vysoké nároky a očakávajú, že tvorcovia v seriáli dej vykreslili aspoň tak dobre, ako si ho oni pri čítaní predstavovali. Preto je veľmi zaujímavé vidieť práve ich reakcie na prvú časť.

Napríklad Henry Cavill, ktorý stvárnil práve Zaklínača, zožal od fanúšikov viacero pochvál za jeho herecký výkon. Nižšie si môžeš prečítať viacero reakcií, avšak obsiahlejšie recenzie a dojmy sú stále pod informačným embargom, a tak ani tieto reakcie nemohli zájsť do hlbších detailov.

Zdá sa teda, že Zaklínač v podaní Henryho Cavilla bude skutočne zaujímavý. Tvorcovia už dokonca potvrdili aj druhú sériu. Andrzej Sapkowski totiž napísal viacero poviedok, ktoré potom vyšli v troch knihách už v rokoch 1992-1993, čiže materiálu je naozaj dosť. Netflix sa teraz vďaka Zaklínačovi nemusí až tak báť o svoju fanúšikovskú základňu a to ani v rastúcej konkurencii nových streamovacích služieb. Tie rovnako nezaháľajú a my sa už tešíme, čím nás prekvapia nabudúce. Do piatku a do Zaklínača je ešte času dosť a ty si zatiaľ môžeš pozrieť trailer.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom