Zaklínač sa ešte nezačal ani vysielať, no Netflix už rovno potvrdil jeho pokračovanie. Oznámenie druhej série  je podľa Deadline iba ďalším dôkazom toho, aké obrovské očakávania streamovací gigant od seriálu má a zároveň je predzvesťou jeho vysokej kvality. 

Zaklínač, jedna z najočakávanejších televíznych udalostí tohto roka, má premiéru už o mesiac, konkrétne 20. decembra. Pozostávať bude z ôsmych 60-minútových dielov, až donedávna sa však nevedelo, či Netflix sprístupní všetky epizódy naraz, alebo pristúpi k postupnému pridávaniu epizód každý týždeň. Comicbook našťastie potvrdil, že všetky časti prvej série Zaklínača budú vypustené naraz.

Prečítaj si aj
Netflix je zabezpečený. Zaklínač má pripravený materiál a príbehy na niekoľko sérií dopredu

Tým sa dobré správy nekončia, keďže Netflix päť týždňov pred premiérou Zaklínača potvrdil rovno jeho druhú sériu. Produkcia sa začne už začiatkom budúceho roka v Londýne a plánovaná premiéra na televíznych obrazovkách by mala byť v roku 2021. Formát zostane zachovaný, očakávať preto opäť môžeme osem dielov s minutážou jednej hodiny. Správu na svojom Twitteri potvrdila showrunnerka seriálu, Lauren Schmidt.

Som nadšená, že ešte pred tým, ako fanúšikovia uvidia prvú sériu, môžeme potvrdiť, že sa opätovne vrátime na Kontinent a príbehy Geralta, Yennefer a Ciri budú pokračovať.

Netflix sa s fanúšikmi zároveň podelil o 16 nových obrázkov, ktoré potvrdzujú, že nás čaká veľkolepý televízny zážitok. Malou výnimkou je zbroj Nilfgaardu, výbojného národa, ktorý prahne po moci, terorizuje okolitých susedov a vo svete Zaklínača predstavuje najsilnejšiu, no zároveň aj najzákernejšiu ríšu. Zdá sa, že v tomto prípade to dizajnérom príliš nevyšlo, keďže zbroj (nielen) podľa nášho názoru pôsobí prinajmenšom komicky. Nakoniec, posúďte sami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom