Jeden z najočakávanejších seriálov tejto zimy bude mať príbeh inšpirovaný knižnými predlohami od autora Sapkowskieho. Ten sa však nebude točiť iba okolo hlavnej postavy Geralta, ale veľké roly tu budú zohrávať aj postavy Yennefer a Ciri, píše VG247.

Pre mnohých sa tak jedná o sklamanie, pretože netušia, v akej miere sa bude príbeh venovať dvom spomínaným postavám, ktoré tým pádom budú brať čas tej najhlavnejšej postave zo sveta Zaklínačov, Geraltovi z Rivie. S týmito informáciami vystúpila na festivale Comic Con samotná producentka Zaklínača, Lauren S. Hissrichová.

Podľa jej slov sa však fanúšikovia nemusia vôbec ničoho báť, producentka prečítala všetkých 8 kníh Zaklínača od Sapkowskieho, takže presne vie, v akej miere sa treba jednotlivým postavám venovať. Celý príbeh by mal byť vyrozprávaný akýmisi krátkymi poviedkami, ktoré nám postupne predstavia svet Zaklínača a tiež by sme sa na začiatku mali zoznámiť aj s postavami Yennefer a Ciri.

Podľa jej slov najprv musíme pochopiť príbeh každej hlavnej postavy samostatne, až potom sa bude odohrávať ich spoločná dejová linka. Všetkých ale ubezpečila, že Geralt dostane dostatočnú dávku času v jednotlivých dieloch, takže sa nasýtime aj jeho príbehom. Koniec koncov, aj v samotných knihách zohrávajú tieto dve ženské postavy veľmi dôležité úlohy, takže sa takýto postup dal očakávať aj pri seriálovej adaptácii.

Na záver svojho vystúpenia dodala, že natáčania sa zúčastnil aj samotný Sapkowski, ktorý sa dokonca rozplakal. Boli to však slzy šťastia, takže so spracovaním bude asi spokojný. A keď je spokojný autor, tak to asi bude na dobrej ceste. Ako píše portál Screenrant, Zaklínač má všetky predpoklady stať sa rovnako dobrým či dokonca ešte lepším seriálom ako Game of Thrones. Všetko zistíme 20. decembra, kedy bude mať svoju premiéru na Netflixe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom