V rozvíjajúcom sa segmente elektromobilov by chcela každá automobilka preraziť čo najlepšie, a tak vo svoj prospech často obracajú neúspech svojich konkurentov. To tentokrát využil aj viceprezident Fordu, Darren Palmer, keď síce nepriamo, ale jednoznačne zosmiešnil konštrukčné nedokonalosti Tesly, informuje Teslarati.

Tesla sa v poslednej dobe neukazuje zrovna v najlepšom svetle, čo sa týka kvality spracovania svojich elektromobilov. Nedostatky a nedokonalosti vyústili až k tomu, že na aute samovoľne praskne sklo, odletí strecha či dokonca odpadne zadný nárazník. Problémy teda budú zrejme už niekde na výrobnej úrovni.

Zobraziť celú galériu (0)
Logan Jamal/Electrek

Tento druh problémov sa vo svoj prospech rozhodol využiť šéf sekcie elektromobilov Fordu, Darren Palmer, ktorý v rozhovore neodolal spomenúť tieto problémy, aj keď doslovne Teslu nespomenul. Poznamenal, že pri kúpe elektromobilov od Fordu nebude potrebné robiť žiadne kompromisy, najmä pokiaľ ide o kvalitu.

Ako informuje portál Futurism, Palmer o elektromobiloch Ford uviedol, že dvere zapadajú správne, plasty a iné materiály sa farebne zhodujú, nárazníky neodpadajú, strecha neodlieta a kľučky dverí sa v chladnom počasí nezaseknú. Po vyššie spomenutých problémoch Tesly a týchto slovách je viac ako jasné, na ktorú automobilku chcel poukázať.

Ford to s elektrifikáciou myslí vážne

Americká automobilka však nestavia svoju budúcnosť v oblasti elektromobility len na kritizovaní problémov iných automobiliek, ale skutočne pracuje na svojich elektromobiloch. Už dávnejšie totiž predstavil jeden z prémiových elektromobilov, Mustang Mach-e.

Okrem toho Ford nedávno predstavil aj plug-in hybridné SUV Explorer, ktoré má vzhľadom na obrovské rozmery skutočne nízku spotrebu len 3,1 l /100 km podľa testovania WLTP. Viac si o elektromobile, ktorý príde na slovenský trh v prvom štvrťroku 2021, môžeš prečítať v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP