Elektromobil Tesla Model Y čelí od začiatku predaja masívnej kritike zo strany zákazníkov, ktorí na vozidle často nachádzajú banálne výrobné chyby. Naposledy išlo o problémy so zatekaním či chladiaci kondenzátor upevnený páskou a kusom dreva a tentokrát sa o svoje skúsenosti podelil syn majiteľa nového Modelu Y, ktorému počas prvej jazdy doslova odfúklo panoramatickú strechu, píše InsideEVs.

Ďalší výrobný problém Modelu Y

Napriek tomu, že v poslednej dobe často počúvame o markantných úspechoch Tesly najmä v oblasti batérií, sa stále neprestávajú kopiť správy o problémoch s výrobnou kvalitou elektromobilov spoločnosti. Tie sa vyskytujú na takmer všetkých modeloch, ktoré automobilka predáva, no v ušiach najviac rezonujú chyby Modelu Y, ktorý Tesla konečne uviedla do predaja len začiatkom tohto roka.

So zaujímavým zážitkom sa najnovšie podelil používateľ Redditu s menom Indescribables, ktorý prišiel do styku s problémami so strechou elektromobilu. Ihneď po kúpe sa na prvej ceste domov totiž stal z vozidla kabriolet, keď mu počas jazdy na diaľnici doslova odfúklo strechu.

„Môj otec si kúpil úplne nový Model Y a vzal ma so sebou na vyzdvihnutie pre prípad, že by potreboval s niečím pomôcť. Všetko šlo dobre a išli sme späť domov, no zrazu sme zacítili silný vietor. Myslel som si, že je možno otvorené okno, ale o minútu neskôr odfúklo celú panoramatickú strechu. Po krátkej panike sme sa otočili a odviezli nový „kabriolet“ späť k predajcovi,“ napísal používateľ Redittu. 

Ako to už býva zvykom, technici spoločnosti žiadali najskôr reálny dôkaz o tom, že sa tento incident stal, a tak im Indescribables ukázal vyššie uvedené video. Vedúci predajne následne problém diagnostikoval, pričom záverom bolo, že chyba nastala, buď v samotnom tesnení strechy, alebo priamo v závode, kde ju zabudli poriadne upevniť. Je však otázne, ako mohla tak zle upevnená strecha prejsť kontrolou kvality vozidla.

Pokiaľ sa totiž nejedná o ojedinelý problém, mohlo by kvôli nemu v horších prípadoch dôjsť aj k ujme na zdraví. V komentároch pod príspevkom sa našťastie žiadny ďalší majiteľ vozidla s podobným zážitkom neohlásil, no uverejnený bol ešte v deň písania článku.

Takýto incident ale nie je prvým a pravdepodobne ani posledným svojho druhu. Automobilka sa totiž v poslednej dobe viac sústredí na prekonávanie rekordov v počte vyrobených a predaných vozidiel, čo by však nemalo v žiadnom prípade ísť na úkor výrobnej kvality jej elektromobilov. Tesla dokonca niekedy problémy riešiť odmieta, ako tomu bolo napríklad pri odpadávajúcich nárazníkoch na lacnejšom Modeli 3.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP