Elektromobily Tesla neustále trpia nedostatkami v oblasti kvality spracovania. Na tieto nedokonalosti však doplácajú najmä spotrebitelia. Ako sa ukázalo aj v prípade Michaela Fishera, ktorému z ničoho nič prasklo sklo na jeho takmer novom Modeli Y, kvalita je stále veľký problém. O téme informoval portál InsideEVs.

Podobné problémy kedysi dávnejšie zažíval aj Model 3, pričom pred pár mesiacmi sme priniesli článok, ako sa sklá zadných dverí samovoľne rozbíjajú na najlacnejšom elektromobile americkej automobilky. V jednom prípade sa dokonca rozbilo aj panoramatické sklo na streche vozidla počas jazdy, kedy na zadných sedadlách sedeli malé deti majiteľa auta.

Toto rozhodne nie sú príjemné situácie a nakoľko sa nejedná o jeden, alebo dva prípady od začiatku výroby, problém zrejme bude niekde vo výrobnom procese. Posledný prípad Michaela Fishera naznačuje, že týmto problémom môžu trpieť aj Modely Y.

Problém, ktorý by mala automobilka riešiť

Vo videu, ktoré Fisher zverejnil na YouTube, môžeš vidieť jeho Model Y zaparkovaný v garáži. V popise videa uvádza, že auto stálo zaparkované 24 hodín a teplota v miestnosti dosahovala 21 stupňov Celzia, takže k tepelnému šoku dôjsť nemohlo.

Aj keď kamera z jeho garáže priamo nezachytáva rozbitie samotného skla, zaznamenala zvuk, ktorý je evidentný. Na druhý deň ráno sa šiel k svojmu autu pozrieť a skonštatoval, že toto sa môže stať hociktorému majiteľovi elektromobilu Tesla. Na svojom Modeli Y mal pritom najazdených iba 2500 km.

V predchádzajúcich prípadoch, kedy praskali sklá na Modeloch 3, si niektorí majitelia všimli, že dvere na ich autách správne nedoliehajú, čo mohlo spôsobiť pnutie, ktoré následne časom vyústilo až k „explózii“ skla.

Tesly sú dosť známe tým, že jednotlivé časti karosérie na seba nie vždy presne dosadajú a všeobecne za nemeckou kvalitou veľmi zaostávajú. Jedna vec je však vizuálna nedokonalosť a druhá, ak tieto nedostatky spôsobujú technické problémy, ktoré môžu vyústiť k poškodeniu samotného auta, ako vo vyššie spomenutých prípadoch.

Otázne je, prečo automobilka tieto problémy nijakým spôsobom nerieši. Je evidentné, že problém nastáva už pri samotnej výrobe elektromobilu, preto by bolo dobré zlepšiť výrobný proces v tejto oblasti, no je tu aj tá možnosť, že Tesla jednoducho nedokáže zvýšiť kvalitu výroby, ktorá by eliminovala technické nedokonalosti vyúsťujúce až k praskaniu skiel na ich autách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom