Trend bezrámikových smartfónov sa naplno rozbehol až pred pár týždňami, keď dvaja čínski výrobcovia ukázali skutočne bezrámikové smartfóny bez výrezu displeja. Ich šľapaje chce nasledovať aj kórejský Samsung, ktorý prišiel s odvážnym nápadom. Najnovší patent spoločnosti Samsung ukazuje niekoľko návrhov smartfónov s dvojicou, respektíve trojicou obrazoviek na každej časti konštrukcie.

Kým doteraz výrobcovia smartfónov využívali dizajn nových modelov s výrezom displeja, Oppo a Vivo sa rozhodli tento pre mnohých nevkusný trend zakopať. Tieto spoločnosti predstavili novinky s bezrámikovými obrazovkami, ktoré v sebe nenesú nechválne známy „notch“. Vývoj dizajnovej stránky smartfónov sa však rýchlo mení, čo môže časom využiť aj Samsung so svojim novým patentom.

Samsung ukázal ako môže vyzerať smartfón obložený displejmi

V tomto patente nazvanom ako „Elektronické zariadenie s obrazovkou“ je prezentovaný návrh produktu, ktorý by bol takmer úplne pokrytý displejmi. Tento nápad patentovala Samsungu svetová organizácia duševného vlastníctva, WIPO, len včera. Jednotlivé návrhy spoločnosti prezentujú možnosti využitia dvoch, alebo troch displejov v smartfónoch. Dva z nich pritom obsahujú aj tenké rámiky s anténou pre príjem signálu.

Nenechaj si ujsť
Huawei tromfe týmto smartfónom všetkých výrobcov. Má v rukách poriadne eso

Ostatné patentové návrhy však ukazujú ako by vyzerali smartfóny, ktoré majú obrazovky po takmer celej svojej ploche, a to aj na zadnej a bočnej časti. Práve na boku konštrukcie by mohol Samsung využiť tenký a flexibilný zobrazovací panel, ktorý by mohla prekrývať transparentná optická vrstva. Takto umiestnený displej si môže nájsť využitie pri ovládaní funkcií, ktoré môžu byť zobrazené na malej ploche. Hlavné dva displeje na prednej a zadnej časti by pritom mali fungovať nezávisle od seba.

Pre ich uloženie v konštrukcii pritom môže Samsung využiť tiež magnetické kovové pásiky, ktoré sa prednedávnom objavili v inom z jeho ďalších patentov. Aj keď je nápad kórejského giganta na takýto smartfón obdivuhodný, je takmer nereálne, aby sme takto vybavený model videli v najbližších rokoch. Aktuálne sa výrobcovia týchto zariadení budú snažiť eliminovať výrez displeja a roztiahnuť jeho plochu na celú prednú stenu. Prvým takýmto kúskom od Samsungu môže byť nový Galaxy S10, ktorý sa už ukázal aj v novom návrhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom