Už budúci rok sa fanúšikovia kórejského Samsungu dočkajú desiatej vlajkovej lode S-línie, ktorú by mal výrobca prepracovať od základov. Aby prekvapil konkurenciu a uspokojil túžby zákazníkov, musí predstaviť model, ktorý svojím dizajnom zájde ešte ďalej ako ktorýkoľvek smartfón doteraz. Náhľad na to, ako by mohol nový Samsung Galaxy S10 vyzerať v celej svojej bezrámikovej kráse nám prináša prototyp s úchvatným dizajnom.

Pred predstavením tohtoročných TOP modelov z rady Galaxy S boli mnohí zmierení s minimálnymi zmenami dizajnu. Rýchly vývoj v smartfónovom priemysle však Samsung donúti, aby predstavil niečo, čo tento segment zatiaľ nevidel. O to sa v posledných dňoch pokúsilo Vivo NEX a nové Oppo Find X. Tieto novinky ukázali jedinečný vysúvací mechanizmus fotoaparátov a skutočne bezrámikový dizajn.

Budúcnosť smartfónov môže mať v rukách Samsung

Podobným smerom sa môže uberať aj desiaty zástupca S-línie Samsungu, ktorý by mal podľa podoby najnovšieho návrhu prísť s rámikmi tenkými ako britva. Návrhári spoločnosti tak môžu „Infinity“ displej natiahnuť na celú plochu prednej steny S10-ky, kde sa bude AMOLED displej dokonale vynímať. S vysokým pomerom obrazovky k telu zariadenia však už neostane priestor pre selfie fotoaparát a reproduktor pre volania. Túto dilemu už výrobca z časti vyriešil, keď predstavil svoj displej emitujúci zvuk.

Zobraziť celú galériu (0)
DisplayWeek/YouTube

S touto technológiou by tak mohol zanevrieť na klasický reproduktor pre volania. Predný fotoaparát by sa však mal ocitnúť v podobnom vysúvacom mechanizme, aký sme videli v smartfónoch Vivo NEX a poriadne drahom Oppo Find X. Navyše má aj Galaxy S10 s kódovým označením „Beyond“ disponovať 3D technológiou rozpoznávania tváre, ktorá sa môže kvalitami vyrovnať Face ID od Apple. Ďalšie senzory, ako napríklad snímač odtlačkov prstov, môže Samsung ukryť pod displej, čím by sa tak konečne potvrdili doterajšie dohady.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 príde aj vo verzii s 512 GB úložiskom. Neujde sa však všetkým

Po stranách bezrámikovej obrazovky ale zrejme nájdeme hardvérové tlačidlá v zostave, na akú sme boli doteraz zvyknutí. Ľavý bok rámika konštrukcie tak bude hostiť tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo asistenta Bixby. Na náprotivnej strane si miesto nájde už len tlačidlo napájania. Zatiaľ je ešte skoro predbiehať a do predstavenia Samsungu Galaxy S10 sa toho môže naozaj mnoho zmeniť. Jedno je však isté, a to, že tento prototyp predstavuje dokonalú budúcnosť, akej sa raz môžeme v smartfónovom priemysle dočkať.

Pokiaľ by Samsung skutočne dokázal začiatkom budúceho roka predstaviť a predávať Galaxy S10 v takejto podobe, zisky spoločnosti sa môžu v krátkej chvíli mnohokrát znásobiť. Po nevýrazných zmenách dizajnu v Galaxy S9 a S9+, ako aj nie príliš ideálnym predajom týchto modelov, sa tak môže Samsung v roku 2019 vrátiť na vrchol. Zatiaľ nám však neostáva nič iné, iba čakať na ďalšie informácie o vývoji tejto novej vlajkovej lode.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom