Výrobcovia smartfónov sa v poslednom období snažia priviesť trend bezrámikových displejov k úplnej dokonalosti. Vývoj tohto dizajnového jazyka bude napredovať aj naďalej, čo dokazujú nové patenty, ktoré si rezervovali tie najväčšie spoločnosti. Po tom, čo si svoj jedinečný bezrámikový dizajn patentoval čínsky Huawei, prišiel s vlastným a ešte pokročilejším návrhom aj kórejský Samsung.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Napriek veľkej snahe sa výrobcom smartfónov stále nepodarilo úplne minimalizovať rámiky vôkol displeja. Ani v posledných modeloch, ktorých pomer obrazovky k telu konštrukcie prekonáva hranicu 90 %, tak nenájdeme úplne bezrámikový displej. V budúcnosti sa však môžeme dočkať nových a ešte inovatívnejších riešení, ktoré si už v patentoch nechali zaregistrovať viaceré spoločnosti.

Ďalší patent Samsungu môže predpovedať novú smartfónovú revolúciu

Dizajnový návrh z dielne Huawei odstránil bočné rámiky obrazovky a na uloženie zobrazovacieho panela využil zadnú konštrukciu. Smartfón v takejto podobe by síce nemal žiadne bočné rámiky, avšak nad a pod displejom by boli stále viditeľné. Samsung prepracoval myšlienku bezrámikového displeja úplne inak, čo teraz ukazuje jeho najnovší patent. Pozíciu zaužívaného rámika displeja tak nahradia 4 samostatné kovové pásiky, ktoré by sa priamo pripájali k obrazovke.

Nenechaj si ujsť
Samsung požiadal o udelenie dvoch nových patentov. Jeden má výrez a druhý „len“ displej

Týmto spôsobom by sa mohla plocha displeja ešte viac zväčšiť a používateľ si mohol dizajn prispôsobiť podľa svojho gusta. Navyše by takáto konštrukcia mohla priniesť lepšie vlastnosti a odolnosť, pričom by neboli využité žiadne silné lepidlá. Kovové rámiky by sa totiž pripájali pomocou silných magnetov, aby ich tak bolo možné v prípade výmeny jednoducho odpojiť. Podobné riešenie už Samsung využíva vo svojich televízoroch rady Frame.

Aj keď nemusí byť niektorý z budúcich smartfónov spoločnosti vyhotovený presne podľa registrovaného patentu, tak tento návrh ukazuje predstavu dizajnu, s akým sa o nejaký čas môžeme v týchto zariadeniach stretnúť.

Netreba však zabúdať, že z dielne Samsungu má o pár mesiacov vyjsť aj model so skladacou konštrukciou, ktorá by priniesla ďalšiu revolúciu v tomto segmente. S týmto prelomovým zariadením sa dokonca už mali stretnúť vybraní hostia počas konferencie CES 2018. To, ako bude vyzerať budúcnosť smartfónov tohto kórejského výrobcu sa však dozvieme až o niekoľko mesiacov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
44%
Páči sa mi to
28%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
11%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]