Smartfóny si prešli za posledné roky značným vývojom, ktorý ich doviedol až do podoby, akú poznáme dnes. Možnosti dizajnérov a konštruktérov sa však začali míňať, a tak mnohí renomovaní výrobcovia siahajú po inováciách, ktorými môžu zmeniť celý tento priemysel. Budúcnosťou smartfónov majú byť skladacie konštrukcie a ohybné obrazovky, ktoré chce vo svojich plánoch využiť aj Huawei.

Už dlhé mesiace kolujú internetom správy o príchode skladacích smartfónov, na ktoré si patenty uplatnili mnohí veľkí výrobcovia. Doteraz však takého modely ostávali iba témou pre rôzne špekulácie, no onedlho sa môžu stať realitou. Všetko by mohol už o pár mesiacov zmeniť čínsky Huawei. Ten sa podľa posledný správ spojil kvôli vývoju ohybného displeja pre skladací smartfón so spoločnosťou BOE.

Éra ohybných smartfónov pomaly prichádza

Huawei ale nie je jediným, kto sa chystá svetu ukázať takýto revolučný model, pretože ďalším ašpirantom je tiež kórejský Samsung. Práve táto spoločnosť by taktiež mala spolupracovať s rovnakým výrobcom displejov na vývoji ohybného panelu s 8″ uhlopriečkou. Tu však začína hra s časom, pretože všetku slávu môže získať ten, kto predstaví skladací smartfón ako prvý.

Huawei by premiéru takéhoto modelu chcel stihnúť ešte v novembri tohto roka, zatiaľ čo Samsung by tak mal podľa doterajších správ urobiť o čosi neskôr. Spoločnosť BOE má však pracovať až na štyroch takýchto smartfónoch od dvoch spoločností.

Nenechaj si ujsť
Samsung odhalil ďalšie detaily skladacieho smartfónu

Huawei môže nájsť svojho protivníka aj priamo v domácej Číne. Svoje patenty na skladací smartfón si totiž stihlo uplatniť aj Xiaomi a Vivo. Môže to byť práve jeden z týchto výrobcov, ktorý sa spojil pri vývoji nového displeja s BOE. Spoločnosť však prezradila, že aktuálne pracuje na ohybnom displeji o uhlopriečke 5,99″ pre skladací smartfón a 7,56″ obrazovke, ktorá sa môže dostať do skladacieho taletu. Tieto inovatívne panely boli donedávna vystavené aj na konferencii SID Display Week v Los Angeles, kde boli odhalené niektoré ich vlastnosti.

Ohybné obrazovky by mali priniesť možnosť ohýbania s rádiusom len 1 mm. Výrobca ale berie ohľad aj na ich namáhanie v praxi, kde majú vydržať až 100 000 ohnutí. Čerešničkou na torte počas výstavy bola tiež informácia od spoločnosti BOE, ktorá prezradila, že pri otvorenej konštrukcii skladacieho smartfónu môže jeho displej slúžiť aj ako monitor, či tablet. Preteky o prvý skladací smartfón sa začali a víťaza môže svet spoznať už o pol roka. Pokiaľ Huawei dokáže tento termín dodržať, porazil by tak aj tú najsilnejšiu konkurenciu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú