banner-redmi-4a
Na príchod novej vlajkovej lode od kórejského výrobcu sú všetci veľmi zvedaví. Tento nový kráľ smartfónov high-end segmentu príde so špičkovou výbavou, o ktorej sa doteraz už mnoho napísalo. Aj keď do predstavenia ostáva ešte niekoľko mesiacov, poznáme približnú výbavu, ktorou novinka môže disponovať. Pozrite si s nami osem najdôležitejších špecifikácií, ktorými Samsung môže novú S8-ku vybaviť.

Veľký displej s minimálnymi rámikmi

s8-realna-foto
zdroj fotografie: PhoneArena

Už od predstavenia nového Xiaomi Mi MIX nasleduje čoraz viac výrobcov trend veľkých displejov, ktoré majú len minimálne rámiky a ani Samsung nemá byť výnimkou. V oddelení dizajnu sa môžu pracovníci dohodnúť na inovatívnom displeji, ktorý zmení celý dizajn prednej strany smartfónu. Podľa niektorých tvrdení je možné, že novinka dostane veľký displej bez akýchkoľvek rámikov, no reálnejšie znejú informácie s minimálnymi rámikmi, aspoň čo sa vrchnej a spodnej časti týka. Bočné hrany S8-ky budú v „Edge“ vyhotovení, čo znamená, že po okrajoch budú zahnuté a bez rámikov tak budú prechádzať takmer až k hranám zadnej strany smartfónu.

Zobraziť slovenskú cenu Samsungu Galaxy S7

Zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji

fingerprint-scanner-embedded-within-the-display
zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Samsung Galaxy S8 sa predvádza na prvej reálnej fotografii, vyzerá úžasne!

Kvôli veľkému displeju a malému dolnému rámiku neostane príliš veľa miesta pre klasický snímač odtlačkov prstov, čo Samsung môže vyriešiť naozaj bravúrne. Hovorí sa, že nová S8-ka dostane snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displeji smartfónu, čo znie veľmi reálne, keďže k dispozícií je už aj potrebná technológia od Qualcommu. Ten vyvinul Senzor ID technológiu, vďaka ktorej je možné umiestniť snímač odtlačkov prstov aj pod sklo, kov, či plast, cez ktoré dokáže nový snímač rozoznávať odtlačky používateľa. Nie je isté, od ktorého výrobcu použije Samsung nový snímač, pretože podobnú technológiu vyvinuli aj v spoločnosti Synaptics a CrucialTek. Necháme sa teda prekvapiť, koho si výrobca zvolí ako dodávateľa pre nový snímač odtlačkov prstov.

Displej citlivý na tlak

samsung-galaxy-s8-concept-10zdroj fotografie: PhoneArena

Vyzerá to tak, že nový displej neprinesie len minimálne rámiky po okrajoch, ale aj novú funkciu 3D Touch, ktorá je podľa zdroja už vo fáze testovania. S novým displejom citlivým na tlak sa ešte viac vylepší celý dojem z novej S8-ky. Táto technológia sa môže dostať aj do ďalších smartfónov S-línie, ktoré prídu v nasledujúcich rokoch. Je škoda, že s touto technológiou neprišiel Samsung skôr a nechal sa predbehnúť inými výrobcami ako Apple, ktorý je jeho hlavným rivalom.

Podpora S-Pen pre väčší model Galaxy S8 (Plus)

note-7-s-pen-fotografia-dgtlezdroj fotografie: Dglte

TIP: S-Pen by sme mohli znovu používať ako externý doplnok pre Galaxy S8

Nie je tajomstvom, že smartfóny línie Note boli jedinečné aj vďaka podpore špeciálneho pera, ktoré si mnohí obľúbili. Po nešťastnej kauze s horiacimi batériami a následnom zrušení celej línie Note smartfónov, by veľa používateľom špeciálne pero chýbalo. To sa však môže ocitnúť pri väčšom z dvojice modelov Galaxy S8, ktorý podľa doterajších informácií dostane až 6,2″ displej. Je však reálnejšie, že sa S-Pen bude predávať samostatne ako doplnok k novej S8-ke a neprinesie špeciálne funkcie, ktoré boli dostupné v smartfónoch Note línie.

Stereo reproduktory

samsung-galaxy-s8-concept-4zdroj fotografie: PhoneArena

Posledné informácie o zvukovej výbave nového Galaxy S8 spomínajú aj stereo reproduktory, ktorými novinka môže disponovať. Tie sa majú spájať so spoločnosťou Harman, ktorú Samsung pred časom odkúpil za astronomických 8 miliárd eur. Nie je známe, či Samsung využije systém dvoch samostatných reproduktorov alebo sa uchýli k riešeniu Applu, ktorý pre stereo funkciu využil horné slúchadlo smartfónu. Nech sa kórejský výrobca rozhodne akokoľvek, zvuk vychádzajúci z jeho novej vlajkovej lode mu budú rozhodne mnohí závidieť.

Selfie kamera s automatickým zaostrovaním

samsung-galaxy-s8-concept-3zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Predný fotoaparát Samsungu Galaxy S8 prinesie aj automatické zaostrovanie

V nadchádzajúcej vlajkovej lodi Galaxy S8 nahradí 5 MPx snímač, ktorý bol využitý v aktuálnej S7-ke, nový fotoaparát s rozlíšením 8 MPx. Špekuluje sa aj o prítomnosti automatického zaostrovania, vďaka ktorému by novinka robila perfektné selfie fotky. Informácie o možnej podpore LED prisvetlenia predného fotoaparátu, či jeho duálnej zostave sú zatiaľ veľmi neisté a reálnejšia je možnosť, že Samsung v selfie fotoaparáte pridá len automatické zaostrovanie.

Desktop Experience ako konkurencia pre Continuum od Microsoftu

samsung-galaxy-s8-continuum-pc-feature-01zdroj fotografie: PhoneArena

Pozitívnou informáciou v posledných dňoch bola aj tá, v ktorej sa spomína možnosť využitia nového Samsungu Galaxy S8 pre desktopové úlohy. Výrobca by mal doň implementovať špeciálny režim, ktorý bude konkurovať Continuumu od Microsoftu a v ňom sa bude dať k S8-ke pripojiť externý monitor, Bluetooth klávesnica a myška. V režime „Desktop Experience“ bude môcť novinka naplno využiť svoj potenciál a výbavu, ktorá bude pre takúto funkciu ako „ušitá“. Tento režim však bude musieť prísť s pozmeneným prostredím, aby v ňom mohol používateľ pohodlne pracovať.

Špičkový hardvér

Samsung pri vývoji svojej novej vlajkovej lode na ničom nebude šetriť a budúcemu zákazníkovi dodá smartfón s tým najlepším hardvérom. Doteraz sme mohli vidieť dve verzie smartfónov S-línie. Jedna obsahovala vždy najnovší procesor od spoločnosti Qualcomm a predávala sa v USA, zatiaľ čo modely s Exynosom boli dostupné pre Európu a ostatné krajiny.

exynoszdroj fotografie: PhoneArena

Ak sa bude výrobca tohto rozdelenia držať aj naďalej, tak v americkej verzii uvidíme procesor Snapdragon 835, ktorý bol predstavený na výstave CES. Nový Exynos s označením 8895 bude obsahovať osem jadier, ktoré budú rozdelené na štyri jadrá Exynos M2, s pracovnou frekvenciou 2,5 GHz a zvyšné štyri jadrá Cortex-A53 budú pracovať na frekvencií 1,7 GHz. Oba procesory sa môžu vyrovnávať výkonom, no rozdiely sa predsa len nájdu a jeden z nich bude zrejme trocha šetrnejší v spotrebe energie pri mierne vyššom výkone.

qualcomm-snapdragon-835-processorzdroj fotografie: PhoneArena

TIP: CES 2017: Snapdragon 835 je tu a je úžasný!

Ku každému z procesorov má pribudnúť operačná pamäť RAM, ktorej kapacita sa vyšplhala na neuveriteľných 8 GB, vďaka čomu predvedie dokonalý multitasking, ktorý využije aj v spomínanom režime Desktop Experience. Žiaľ, Samsung už nebude prvý, kto prinesie takto veľkú RAM-ku do sveta smartfónov, pretože ho na výstave CES 2017 predbehol Asus so svojím modelom ZenFone 3 AR. Predstavenie nového Samsungu Galaxy S8 zatiaľ nebolo oficiálne stanovené na presný dátum, no spomínal sa mesiac február a v prípade, ak by výrobca toto obdobie nevyužil, novinku môžeme potom očakávať až v apríli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom