banner-asus-zenfone-3-deluxe
Spoločnosť Qualcomm oficiálne odhalila viaceré detaily o svojom nadchádzajúcom vlajkovom čipsete, ktorý dostane netradičné označenie Snapdragon 835. Tento mobilný procesor by sa mal v prvých zariadeniach objaviť ešte v prvej polovici tohto roka, pričom oproti svojmu predchodcovi ponúkne viacero vylepšení. Tie sa týkajú nielen výkonu, ale i výdrže batérie, virtuálnej reality a zhotovovania fotografií.

Podľa vyjadrení spoločnosti by mal tento pripravovaný čip spotrebovať až o 25 % menej energie než minuloročný vlajkový čipset. To by mohlo výdrž na jedno nabitie predĺžiť o fantastické 2,5 hodiny. Aby toho nebolo málo, procesor ponúkne aj vynovenú technológiu rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 4. Táto aktualizovaná technológia je plne kompatibilná s konektormi USB Type-C a dokáže dobiť akumulátor až o 20 % rýchlejšie než tomu bolo u Quick Charge 3.0. Myslelo sa aj na bezpečnosť a nová generácia rýchleho nabíjania tak obsahuje ochranné prvky, ktoré bránia prebíjaniu. Spoločnosť sa ďalej nechala počuť, že na 5 hodinovú výdrž batérie postačí len 5 minútový pobyt smartfónu na nabíjačke.

Nubia Z11 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

more-information-about-the-snapdragon-835-chipset-is-unveiled-at-ces
zdroj fotografie: Phonearena

Výrazné zníženie spotreby je docielené už veľakrát spomínaným 10 nm výrobným procesom, ktorý zároveň stojí za poriadnym zmenšením celkových rozmerov tohto procesora. Vylepšenia postihli aj stále žiadanejšiu virtuálnu realitu, ktorá by mala ponúknuť lepšie zážitky na mobilných zariadeniach ako kedykoľvek predtým. Tie budú docielené rýchlejším vykresľovaním 3D objektov a hlavne 60-násobne vyšším počtom farieb. Okrem toho bude vo virtuálnej realite zvýšená kvalita zvukového podania, ktoré má byť na nerozoznanie od toho v skutočnom živote. Spoločnosť Qualcomm ďalej uviedla, že tento nový procesor sa nedostane len do smartfónov s podporou virtuálnej reality, ale aj do samostatných headsetov, akým je napríklad Oculus Rift.

Špecifikácie Qualcomm Snapdragon 835:

 • Kryo 280 CPU so štvoricou výkonných jadier a taktom na úrovni 2,45 GHz a druhou štvoricou úsporných jadier s taktom 1,9 GHz.
 • Snapdragon X16 LTE modem s podporou LTE Cat.16
 • 2×2 11ac MU-MIMO
 • 802.11ad Multi-Gigabit Wi-Fi
 • Bluetooth 5
 • Grafická jednotka Adreno 540 s podporou OpenGL ES 3.2, OpenCL 2.0, Vulkan a DX12
 • Zabezpečenie lepšieho príjmu signálu vďaka čipu Hexagon 682 DSP spolu s HVX
 • Qualcomm All-ways AwareTM technológia s podporou pre Google Awareness API
 • Dvoj-kanálová LPDDR4x pamäť s frekvenciou 1866 MHz
 • Qualcomm Location s podporou pre GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo a QZSS systémy
 • Podpora 32 MPx fotoaparátu, respektíve 16MPx duálneho fotoaparátu spolu s obrazovým procesorom Qualcomm Spectra 180, 2x ISP, 14-bit, hybridný autofocus, Qualcomm® Clear SightTM, optický zoom, hardvérová detekcia tváre a HDR nahrávanie videa
 • 4K Ultra HD nahrávanie videa pri 30 fps, prehrávanie 4K Ultra HD videa pri 60 fps, podpora pre H.264 (AVC) a H.265 (HEVC)
 • Quick Charge 4
 • Qualcomm AqsticTM WCD9341 audio kódek s podporou pre 32-bit/384 kHz DAC
 • 10 nm FinFET technológia

more-information-about-the-snapdragon-835-chipset-is-unveiled-at-ces-1
zdroj fotografie: Phonearena

Qualcomm Snapdragon 835 sa bude podieľať aj na kvalitnejších fotografiách. Pripravovaná novinka tak bude natívne podporovať optický zoom, ale aj kvalitnejšie automatické zaostrovanie. Vylepšenie postihlo aj elektronickú stabilizáciu obrazu, ktorá bude naplno využívaná pri nahrávaní videa v prípade, že bude zariadenie postrádať stabilizáciu optickú. Keď už je reč o videu, Snapdragon 835 bude vôbec prvým procesorom od tejto spoločnosti, ktorý bude podporovať Ultra HD 4K prehrávanie videí spolu s podporou HDR 10. S výnimkou zariadení od spoločnosti Apple, Qualcomm dominuje na poli vlajkových lodí a tento trend by mal pokračovať aj po predstavení novej generácie vlajkového čipsetu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom