Izraelská firma REE Automotive oznámila strategické partnerstvo s japonskou KYB Corporation. Ich spoločným cieľom je rozvíjať inovatívnu platformu pre elektomobily, ktorá dokáže zásadne zmeniť ich dizajn v budúcnosti.

Všetko integrujú do kolies

Doposiaľ neznáma izraelská firma REE Automotive oznámila kľúčové partnerstvo s renomovaným japonským výrobcom hydrauliky KYB, ktorý patrí medzi najväčších svetových dodávateľov v tomto segmente. Cieľom spolupráce je revolúcia v dizajne elektrických vozidiel budúcnosti, čo chcú firmy dosiahnuť vytvorením inovatívnej platformy pre elektromobily.

„KYB má bohaté skúsenosti s vývojom a výrobou pokročilých systémov odpruženia. Sme nadšení z partnerstva so spoločnosťou REE Automotive a zdieľania jej revolučnej vízie v oblasti elektrických vozidiel.“, uviedol riaditeľ sekcie inžinierstva spoločnosti KYB, Kazunori Masumoto. 

Nová platforma sa vyznačuje najmä technológiou REEcorner, ktorá integruje všetky hnacie a ovládacie komponenty vozidla do jednotlivých rohov, čiže kolies. Všetko od hydrauliky, bŕzd či elektromotora sa tak bude nachádzať v každom kolese.

Túto technológiu kombinuje spoločnosť s plochou platformou REEboard, ktorá poskytuje výrobcom úplnú slobodu v dizajne, vyšší výkon, bezpečnosť a modulárnu konštrukciu schopnú pojať akýkoľvek typ vozidla od malej dodávky až po nákladiaky.

Podľa CEO spoločnosti REE Automotive, Daniela Barela, bude hrať práve technológia od japonského výrobcu hydrauliky rozhodujúcu úlohu v rýchlom vývoji platformy pre elektromobily novej generácie.

Nejde však o nápad, ktorý by sme doposiaľ ešte nikde nevideli. Len včera sme ťa napríklad informovali o novej elektrickej motorke Verge TS, ktorá má elektromotor šikovne uložený v zadnom kolese.

Pokiaľ sa platforma od REE Automotive a KYB naozaj dostane do rúk výrobcom, bude sa tiež potýkať s veľkými hráčmi ako spoločnosť General Motors, ktorá sa zameriava najmä na vývoj batérií do elektromobilov, ale aj koncernu Volkswagen Group, na ktorého modulárnej platforme MEB v novej Škode Enyaq sme mali dokonca exkluzívnu možnosť si zajazdiť.

Kombinácia inovatívnej spoločnosti v oblasti elektromobility a popredného svetového výrobcu hydrauliky, ktorým KYB rozhodne je, však môže svetu priniesť naozaj zaujímavý koncept, ktorý je pripravený niesť budúcnosť elektrických vozidiel. Bude preto zaujímavé sledovať, čo sa z tejto spolupráca ďalej vyvinie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom