Uplynulý rok nakoniec pre Slovákov nebol tak revolučný, ako sme pôvodne očakávali. Dvaja noví hráči – a Disney+ a HBO Max svoje predstavenie v našom regióne odsunuli až na budúci rok, Slováci si teda museli vystačiť predovšetkým s ponukou Netflixu a HBO Go, prípadne menej atraktívnymi streamovacími alternatívami.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Dvojica najväčších streamovacích služieb u nás sa však aj tento rok pochválila množstvom skvelých noviniek. Zásobou nových filmov a seriálov tradične dominoval predovšetkým Netflix, HBO naopak ťažilo z filmovej produkcie Warner Bros. a zásoby svojich bohatých sitkomov, ktoré ponúka v českom dabingu a neraz aj v slovenčine.

Netflix na Slovensku 2021

Netflix tento rok svoju knižnicu o viac než 150 filmových noviniek a pridal tiež desiatky nových seriálov. Väčšina z nich sa tradične zaradila do kategórie rýchlo zabudnuteľného priemeru, streamovací gigant však viackrát trafil aj do čierneho a svojou produkciou vyvolal celosvetové šialenstvo.

Netflix

Lupin, Bridgerton či masívne populárny Squid Game patrili k novinkám, ktoré chutili aj Slovákom. Prvé miesto v TOP 10 najsledovanejších seriálov služby na Slovensku podľa štatistického portálu Flixpatrol patrilo práve juhokórejskej novinke Squid Game, ktorá je zároveň historicky najúspešnejším projektom služby.

Slováci si ďalej nenechali ujsť ani vyvrcholenie španielskeho fenoménu Money Heist, ktorý dorazil do finále svojou piatou sériou. Posledná jazda síce nebola bezchybná, rozhodne však bola uspokojivá a priniesla dôstojné zakončenie príbehu o zlodejoch v ikonických červených kombinézach.

Seriál navyše úplne nekončí a chystá sa hneď niekoľko spin-offov. Vlastný projekt napríklad dostane postava populárneho Berlína, remake chystajú aj v Južnej Kórei, kde natočia svoju vlastnú verziu Money Heist.

Až 8 z 10 najsledovanejších seriálov na Slovensku patrí do kategórie Netflix Originals, teda exkluzívnej produkcie služby. Jediné dva seriály nepatriace pod Netflix pochádzajú z nemocničného prostredia a sú nimi New Amsterdam a Good Doctor.

Prekvapením sa ukázal byť aj úspech dramatickej novinky Maid, predstavujúcej príbeh mladej matky, ktorá so svojou malou dcérou utečie od násilného otca a pretĺka sa ťažkou životnou situáciou. Seriál zaznamenal svetový úspech, pokračovanie však nečakaj – Maid je len minisériou založenou na úspešnej knižnej predlohe.

FonTech

Kým pri seriáloch k veľkým diváckym prekvapeniam na Slovensku neprišlo, iný príbeh sa v roku 2021 písal pri filmoch, kde Slovákom chutili predovšetkým novinky rodinného charakteru, ktoré v rebríčku najsledovanejších filmov obsadili hneď tri prvé priečky.

Prvenstvo patrí animáku Wish Dragon, založenému na tradičnej čínskej rozprávke o chlapcovi s troma želaniami. Nasleduje ďalšia animovaná rozprávka Pripojení, tentokrát s bláznivou rodinou Mitchelovcov, ktorí musia bojovať proti vzbure strojov. Netflix v tomto prípade Slovákov potešil aj prítomnosťou slovenského dabingu a film obsadil druhé miesto.

Tretia priečka patrí pokračovaniu rozprávky Tajný život maznáčikov, ktorá však nespadá do originálnej tvorby Netflixu a animák je do knižnice služby zaradený iba dočasne.

Až po zmienených snímkach v rebríčku najsledovanejšieho obsahu na Slovensku možno nájsť globálne hity služby ako Red Notice či Armáda mŕtvych od Zacka Snydera, ktorá je však po stránkach kvality podľa nášho názoru slušným prepadákom.

FonTech

HBO Go na Slovensku 2021

HBO novinky do sveta zďaleka nechrlí s takou kadenciou ako Netflix a pri TOP 10 najsledovanejších seriálov skutočne nemožno hovoriť o žiadnom prekvapení.

V rebríčku dominujú predovšetkým sitkomy, ktoré zastávajú až 5 z 10 najsledovanejších seriálov. Na čele tradične nechýba Teória veľkého tresku, nasledujú Priatelia, ktorých služba ponúka aj so slovenským dabingom, seriály Mladý Sheldon, Taká obyčajná rodinka alebo animovaná séria pre dospelých Rick a Morty, ktorá bude na budúci rok pokračovať aj šiestou sériou.

Obrovskej popularite sa na Slovensku aj dva roky po svojom ukončení naďalej teší fantasy hit Hra o tróny, tu však nemožno hovoriť o regionálnej popularite – seriál naďalej dominuje aj svetovému rebríčku sledovanosti. O to zaujímavejšie bude vidieť, ako si HBO poradí s pokračovaním Rod Draka, ktorý bude na HBO uvedený počas budúceho roka.

FonTech

Obsah pre najmenších divákov sa vypláca aj HBO, keďže aj tu prvenstvo patrí práve animovanej rozprávke. Je ňou Labková patrola: Pripravení pomáhať a zachraňovať! ešte z roku 2019, popularite na HBO pravdepodobne pomohlo pokračovanie filmu, ktoré bolo tento rok uvedené v kinách.

Veľkým hitom sa pre HBO ukázala byť aj rozšírená verzia komiksovky Liga spravodlivosti od Zacka Snydera, ktorá po premiére na dlhé týždne ovládla rebríček sledovanosti nielen u nás, ale po celom svete. Rozšírená verzia do filmu vnáša temnejší nádych a v spojení s R-kovým ratingom je príbeh omnoho dospelejší. Viac v našej recenzii.

Prekvapením v rebríčku je naopak prvý diel Harryho Pottera, ktorý v TOP 10 zastal tretiu priečku. Popularita filmu citeľne narástla po oznámení špeciálneho dielu z fantastického univerza, ktorý má premiéru na Nový rok a uvidíme v ňom všetky najobľúbenejšie postavy z filmovej série. Harry Potter a Kameň mudrcov navyše tento rok oslávil 20. výročie od svojej premiéry, čo sa medzi divákmi tiež nezaobišlo bez odozvy.

Chystaný špeciálny diel s názvom Návrat do Rokfortu navyše pravdepodobne zamieša kartami aj v budúcoročnom rebríčku popularity, stačí sa pozrieť na obdobný projekt – Priatelia: Opäť spolu, z ktorého sa stal svetový fenomén a na Slovensku mu v uplynulom roku v popularite patrila piata priečka.

FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú