Kalifornský gigant zmenil smerovanie vývoja budúcich MacBookov a desktopových počítačov predstavením vlastného Apple Silicon procesora. Krátko na to sa objavili správy o vývoji nových, ešte výkonnejších CPU pre budúce Mac zariadenia. Pripravované ARM procesory v podaní Apple by mali Mac počítačom poskytnúť najviac až 32 jadier, spolu so 128 jadrami grafiky, informuje Bloomberg.

Apple v novembri predstavil prvú dvojicu zariadení, ktoré si osvojili jeho nový procesor označený ako M1. Toto nové ARM CPU prináša do notebookov MacBook Pro a MacBook Air ešte vyšší výkon ako predošlé Intel procesory, od ktorých momentálne spoločnosť prechádza k vlastnému riešeniu.

To, že výkon tomuto čipu rozhodne nechýba, ukázali doterajšie testy a recenzie, v ktorých si mnohokrát viedol lepšie ako konkurenčné procesory Intelu. Čoskoro má však Apple svetu ukázať aj svoj prvý Mac s vlastným Apple Silicon procesorom, ktorý príde s novými, ešte ohromujúcejšími parametrami.

Ďalšie zaujímavé články:

Apple chystá ešte výkonnejšie procesory. Budú určené pre desktopy a výkonné laptopy

Po čipe M1 má prísť na trh neskôr v budúcom roku prvý Mac s 32-jadrovým procesorom ARM, ktorý by sa zároveň mohol objaviť v novom menšom Macu. Popritom má Apple pracovať aj na čipe so 16 výkonnými jadrami, ktoré by mohli poháňať nový MacBook Pro a iMac. Dvojica týchto procesorov by sa mohla v prvých zariadeniach objaviť už na jar budúceho roka.

Zobraziť celú galériu (0)
YouTube / Dave Lee / MKBHD (Úprava redakcie)

Menší Mac počítač by mohol potom prísť na trh v roku 2022, kedy má zároveň Apple ukončiť prechod od Intel procesorom k vlastným Apple Silicon jednotkám. Dnes spoločnosť ponúka na trhu zatiaľ len spomínaný procesor M1, ktorý sa vyznačuje vstavanou grafikou so 7/8 jadrami, informuje The Verge. Budúci procesor pre Mac a iMac by mal disponovať grafikou so 128 dedikovanými jadrami v najvyššej konfigurácii.

Pre vyššiu a strednú výkonovú triedu Mac zariadení má Apple taktiež pripravovať GPU so 16 jadrami a 32 jadrami. Tieto grafické jednotky by mali byť podľa informácií Bloomberg výkonnejšie ako aktuálne grafické jednotky od Nvidie a AMD, ktoré Apple používa v zariadeniach s Intel procesormi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP