Na jeseň minulého roka predstavila automobilka Škoda štvrtú generáciu obľúbeného modelu Octavia. Novinka sa pochválila vynoveným vzhľadom a množstvom moderných technológií. Fanúšikovia tejto značky však už netrpezlivo čakajú na športovú verziu RS, ktorá sa poprvýkrát objaví aj s plug-in hybridom.

Ceny športovej Octavie sa budú v závislosti od trhu líšiť, no už teraz môžeme predpokladať, v akých hladinách sa budú pohybovať. Ako informuje portál motor.es, v Španielsku sú už ceny novej Octavie RS iV známe, pričom naftová verzia s motorom 2.0 TDI, pohonom 4×4 a automatickou DSG prevodovkou s výkonom 147 kW stojí v Španielsku 36 100 €. Za kombík si zákazník priplatí 2100 €, takže výsledna cena sa vyšplhá na 38 200 €.

Benzínový motor 2.0 TSI s výkonom 180 kW stojí takmer rovnako ako ten naftový. Cena je stanovená na 36 120 €, pričom za kombi verziu sa účtuje príplatok vo výške 2040 €. Ceny plug-in hybridnej verzie zatiaľ známe nie sú, no očakáva sa, že práve tá príde na slovenský trh ako prvá.

Škoda Octavia iV RS bude mať pod kapotou osadený benzínový štvorvalec 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150k) a elektromotor s výkonom 85 kW (115k). Celkový systémový výkon sústavy je až 180 kW (245 koní) a krútiaci moment 400 Nm. Výkon bude prenášaný na predné kolesá prostredníctvom 6-stupňovej dvojspojkovej prevodovky DSG, pričom vozidlo už bude spĺňať prísnejšiu emisnú normu EU6d.

K dispozícii bude 13 kWh batéria, ktorá umožní čisto elektrický dojazd na úrovni do 60 km podľa normy WLTP.

Čerešničkou na torte je interiér, ktorý taktiež dostane športový nádych. Bude prevažne v čiernej farbe obohatený o prvky červenej. Samozrejmosťou sú pohodlné športové sedadlá, špeciálny dvojramenný volant s logom RS, dekoračné lišty v hliníkovom prevedení a najmodernejšie technológie.

Škoda Octavia iV RS by sa mala dostať do výroby v priebehu júna 2020. Do predaja následne príde v treťom kvartáli 2020, pričom prvá bude práve plug-in hybridná verzia. Modely s benzínovým a naftovým motorom budú nasledovať niekedy na jeseň. Slovenské ceny zatiaľ známe nie sú, no od tých španielskcyh veľké odstupy určite nečakaj.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom