V dnešných dňoch by mali v rámci možností tráviť ľudia čo najviac času doma a obmedziť sociálne interakcie s priateľmi, a tak jednou z možností, ako s nimi ostať v spojení, je online svet. Komunikačné aplikácie a streamovacie služby teraz zažívajú obrovský nápor.  Uvažoval si však nad tým, ako by si si pozrel obľúbený film s priateľmi na Netflixe aj bez toho, aby ste sa museli u niekoho stretnúť? Riešením pre takéto sledovanie Netflixu je doplnok Netflix Party, s ktorým môžeš počas streamu komunikovať s priateľmi a užiť si film spoločne aj na diaľku, informuje CNET.

Krízová situácia si žiada krízové riešenia. Mnohí ľudia dnes trávia prevažnú časť dňa doma a dlhé chvíle si môžu spríjemniť aj pozeraním filmov na Netflixe. Na komunikáciu s priateľmi môžu využiť množstvo komunikačných aplikácií, s ktorými si môžu navzájom volať, písať alebo spustiť videohovor.

Práve aplikácie sociálnych sietí dnes evidujú obrovský nárast využívania. Avšak, pokiaľ by si si chcel pozrieť s priateľmi na diaľku taký Netflix, odpisovaním na Messengeri by ste si ho zrejme príliš neužili.

Užitočný doplnok pre sledovanie Netflixu s priateľmi

Existuje však doplnok Netflix Party, ktorý si stačí nainštalovať do prehliadača a spustiť pri zapnutí filmu či seriálu v tejto streamovacej službe. Vygenerovaný odkaz môžeš poslať svojim priateľom a tí sa pripoja k četu, zatiaľ čo budete všetci spoločne sledovať vybraný obsah. Počas toho môžu priatelia navzájom písať, no taktiež je možné udeliť im administrátorské práva, vďaka ktorým budú môcť film pozastaviť alebo pretáčať, informuje The Verge.

Nenechaj si ujsť
Na tomto YouTube kanáli môžeš pozerať filmy v češtine zadarmo

Doplnok je dostupný na stiahnutie pre prehliadač Google Chrome na tomto odkaze. Pre pozeranie spolu s priateľmi stačí zapnúť Netflix, vybrať film a následne kliknúť na ikonu „NP“ medzi doplnkami. Pokiaľ chceš mať kontrolu nad sledovaním iba ty, stačí vybrať možnosť „Only I have control“. Po spustení Netflix Party môžeš rozoslať odkaz svojim priateľom a môžete sa spoločne aj na diaľku pustiť do sledovania.

Služba však nefunguje úplne bez problémov. Niekoľkokrát sa nám stalo, že sa druhá strana nevedela pripojiť, prípadne jej nefungovať čet. O problémoch svedčí aj slabšie hodnotenie v obchode s rozšíreniami, kde vidieť vlnu kritiky ľudí. Pri našom testovaní sa však vo väčšine prípadov aplikácii bez problémov darilo a fungovala presne podľa predstáv.

Koronavírus zásadne ovplyvnil aj filmový priemysel

Kvôli vysokému vyťaženiu internetového pripojenia sa však Netflix a následne aj YouTube rozhodli obmedziť kvalitu vysielaného obsahu. Kríza s koronavírusom ovplyvnila aj tvorbu titulkov pre túto streamovaciu platformu. Netflix bol totiž kvôli pandémii nútený zatvoriť štúdiá, čo má dopad aj na ďalšiu tvorbu českých titulkov, ktoré k novým a ďalším seriálom či filmom tak skoro zrejme nepribudnú.

Okrem toho sa zrušilo natáčanie mnohých očakávaných pokračovaní seriálov, ktorých výroba bola pozastavená alebo v niektorých prípadoch dokonca zrušená. Podobne sú na tom aj filmové štúdiá v Hollywoode, ktoré aktuálne prichádzajú o obrovské zisky z premietania filmov v kinách.

Niektoré z nich sa preto rozhodli sprístupniť novinky na internete, kde si ich môžu diváci vypožičať alebo rovno zakúpiť a pozrieť v pohodlí domova.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom