Zdá sa, že automobilový priemysel je pre výrobcov smartfónov veľmi lákavým segmentom. Po správach, že do výroby vlastného auta sa púšťa Apple a Xiaomi, prichádzajú z Číny ďalšie novinky. Tentokrát má o výrobu vlastného auta záujem aj Huawei, informoval portál GizChina.

Huawei aktuálne prežíva azda najväčšiu krízu od počiatku existencie, o tom niet najmenších pochýb. Kedysi druhý najväčší výrobca smartfónov na svete a popredný dodávateľ mobilných technológií v podobe 4G a 5G sietí aktuálne trpí americkými obmedzeniami.

NEPREHLIADNI
Xiaomi pracuje na vlastnom aute. Je tu však pár dôvodov, prečo je to „hlúpy“ nápad

Huawei tak nielenže nesmie dodávať svoje 5G technológie do USA a niekoľkých ďalších krajín, ale americké spoločnosti majú extrémne sťažené podmienky pri dodávaní súčiastok čínskej firme.

Automobilový segment ako záchrana situácie

Segment elektromobilov raketovo napreduje, svedčí o tom aj záujem popredných svetových automobiliek vyrábať čoraz viac elektrických modelov. Príležitosti v danom segmente sa chytili aj niektoré menšie startupy a chytajú sa jej dokonca aj popredné technologické spoločnosti, ako napríklad spomínaný Apple. Ten aktuálne komunikuje s viacerými automobilkami ohľadom toho, ktorá mu bude vlastný elektromobil vyrábať.

Podľa čínskych zdrojov Huawei taktiež plánuje výrobu vlastných elektromobilov, aj keď ich konštruovanie zrejme bude prebiehať vo fabrike niektorej čínskej automobilky. Huawei tak bude svoje elektromobily iba navrhovať a dodávať im technológie.

Prvý elektromobil z ich produkcie by sme dokonca mohli vidieť ešte pred koncom tohto roka. Ak nám chce Huawei ukázať svoje vlastné elektrické auto v tak krátkom časovom horizonte, práce na ňom už rozhodne musia prebiehať.

Prebiehať majú aj rokovania s čínskou štátnou automobilkou Changan Automobile, ako aj s novou energeticko-technologickou spoločnosťou BluePark, ktorá patrí pod skupinu BAIC. Ako to už ale pri takýchto „ranných“ informáciách býva, vedenie spoločnosti Huawei poprelo akékoľvek dohady, že by mali pracovať na vlastnom elektromobile.

Ako informuje Reuters, po zverejnení týchto informácií vzrástli akcie Changan Automobile o 8 % a akcie BluePark vyskočili o maximálnych denných 10 %. Ak by aj Huawei nakoniec nepracoval na vlastnom elektromobile, tak myšlienka, že bude vyvíjať a dodávať technológie pre iných výrobcov je celkom reálna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú