Apple stále hľadá partnera, s ktorým by sa pustil do výroby vlastného elektrického autonómneho auta. Z kórejských zdrojov prichádzajú informácie, že potenciálnym partnerom môže ešte stále byť Kia, respektíve koncern Hyundai, informoval portál MacRumors.

Priebeh rokovaní medzi medzi Apple a automobilkami, no špeciálne s kórejským Hyundai, je ako na hojdačke. Raz príde informácia, že dohoda je už takmer uzatvorená, neskôr naopak správa, že rokovania skončili a obe spoločnosti sa nakoniec nedohodli. Apple mal následne komunikovať aj s ďalšími automobilkami, ktoré ho tiež odmietli.

Ako informuje kórejský portál Chosun Biz, spolupráca medzi Apple a automobilkou Kia patriacou do koncernu Hyundai je stále reálna. Apple totiž údajne ešte minulý rok podpísal memorandum o porozumení s Kia, ktorého obsahom bola dohoda spolupráce na spoločných projektoch, ktoré zahŕňajú až 8 sektorov.

Top Underrated/YouTube

Výroba elektrických vozidiel je jednou z kategórií memoranda, preto ešte netreba túto možnosť úplne zatracovať. Koniec koncov, v posledných informáciách z piatka sa uvádza, že rokovania o výrobe „Apple Car“ úplne zastavené nikdy neboli, no je pravda, že v tomto smere nastali mierne komplikácie.

Akcie Kii stúpli o viac ako 8 %

Oznámenie o pokračujúcich rokovaniach malo za následok aj výrazný nárast hodnoty automobilky Kia na akciovom trhu. Ako píše Reuters, v piatok vystrelili ceny akcií smerom nahor až o 8,1 %. Aj keď by spolupráca na výrobe autonómneho elektrického auta nevyšla, stále je tu niekoľko oblastí, kde by mohli Apple a Kia spoločne pracovať.

Jednou z nich je aj takzvaná „preprava poslednej míle“, ktorá sa zaoberá koncovou prepravou na krátke vzdialenosti. V tomto segmente by mohli spoločnosti pracovať napríklad na výrobe a vývoji elektrických kolobežiek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom