Partnerstvo medzi Apple a automobilkou Kia sa vyvíja naozaj ukážkovo. Ako informoval portál MacRumors, Apple sa rozhodol do automobilky, ktorá mu bude vyrábať prvý elektromobil Apple Car, investovať nemalú sumu až 3 miliardy €.

Len pred pár týždňami Apple oznámilo, že chce vyrobiť vlastné elektrické auto. Krátko na to už dokonca našli aj partnera, s ktorým budú na výrobe a vývoji spolupracovať a teraz už prichádzajú informácie, že samotná dohoda je naozaj len krôčik od uzavretia.

Apple a Kia, ktorá patrí do koncernu Hyundai, by mali dohodu uzavrieť 17. februára, pričom prvé vozidlá zrejme uvidíme už v roku 2024. To je naozaj ambiciózny plán, no Apple investuje do Kie nemalý obnos peňazí a netreba zabúdať ani na to, že Kia sa v automobilovom priemysle už nejakú dobu pohybuje, čiže veľa technológií už má vyvinutých.

Aleks Aleksandrof/YouTube

Elektromobily Apple by sa mali vyrábať v továrni v Georgii, na výrobu a vývoj investuje Kalifornský gigant až 3 miliardy €. Uznávaný Apple leaker, Ming-Chi Kuo, uviedol, že prvé vozidlá Apple Car budú postavené na koncernovej platforme Hyundai E-GMP, ktorá je určená výhradne pre elektromobily.

Akcie Kie okamžite vzrástli

Ako dodáva Bloomberg, po oznámení, že Apple chce investovať 3 miliardy € do automobilky Kia, vzrástli akcie kórejského výrobcu áut o 14,5 %. Apple chce dosiahnuť produkciu svojich elektromobilov na úrovni 100 000 kusov ročne a okrem toho, že sa bude jednať o plnohodnotné elektromobily, Apple Car by malo byť vozidlo schopné plne autonómnej jazdy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP