Na povrch sa dostali ďalšie informácie o pripravovanom prvom plne elektrickom aute od nemeckej automobilky. Tá ich prezradila na aktuálne prebiehajúcej výstave vo Frankfurte.

Porsche predstavilo elektromobil Mission E ešte v roku 2015, no teraz pomaly vstupuje do finálnych štádií vývoja. Na cesty sa dostane už v roku 2019.

Poznáme približnú cenu

Nenechaj si ujsť
Čína chce úplne ukončiť predaj tradičných áut na fosílne palivá. Pridá sa k ostatným veľmociam

Porsche chce svojou novinkou, ktorá bude mať výhradne iba elektrický pohon, vyplniť medzeru medzi modelmi Panamera a 911. Jedná sa o štvordverový športový automobil a už čoskoro uvidíme aj prvé verejné testy prototypov. Podľa slov Porsche by mal elektromobil Mission E stáť zhruba rovnako ako základná verzia známejšej Panamery. V USA by teda mohla začínať na úrovni $80 000, čo činí v prepočte takmer 67 000 €.

Výbava zakrytá rúškom tajomstva

Oficiálne špecifikácie a výbavu Porsche zatiaľ nepotvrdilo, takže sa zatiaľ musíme spoliehať iba na poznatky z pôvodného konceptu Mission E. Ten disponoval 600 koňovým motorom, vďaka ktorému by mohol priamo konkurovať Modelu S od Tesly. Koncept hovoril o pohone všetkých štyroch kolies, zrýchlení z 0 na 100 km/h za menej ako 3.5 sekundy a maximálnej rýchlosti vyššej než 250 km/h. Tešiť sa tiež môžeme na rýchle nabíjanie, ktoré zabezpečí nabitie do 80 % kapacity už za menej ako 15 minút. Na plnej batérii by potom vozidlo malo prejsť 500 kilometrov.

Futuristický dizajn je neodvratný

Dobrou správou je, že Porsche Misson E bude vyzerať takmer presne tak, ako ho teraz poznáme z konceptu. „Dizajn bude mať veľmi blízko tomu, ktorý ste videli pred dvomi rokmi vo Frankfurte. Bude vzrušujúci, ale od konceptu sa mierne odlíši,“ tvrdí šéf Porsche. V kabíne teda môžeme očakávať nové hologramy pre niektoré prístrojové funkcie, pričom sa budú ovládať pomocou gest.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom