Zdá sa, že americké automobilky nevedia, ako uchytiť strechu a čelné sklo auta. Po problémoch Tesly s odletujúcimi strechami mieri do servisov ďalšia, tentokrát podstatne skúsenejšia značka áut. Ford v Kanade zvoláva viac ako 5000 elektromobilov Mustang Mach-E, ktorým hrozí uvoľnenie čelného skla a panoramatickej strechy, upozornil portál InsideEVs.

V skutočnosti sa jedná o dve samostatné zvolávačky, pri jednej majú vozidlá problém s čelným sklom a pri tej druhej práve s panoramatickou strechou, pričom dohromady je tak v Kanade postihnutých viac ako 5000 elektrických Fordov.

Ako uvádza FordAuthority, v prípade nesprávne upevnenej panoramatickej strechy je postihnutých 1812 vozidiel Fordu Mustang Mach-E z roku 2021, ktoré boli vyrobené v mexickej továrni Cuautitlán.

Ford

Problém spočíva v tom, že sklenená časť panoramatickej strechy sa môže uvoľniť a odpadnúť z vozidla. Ford ale zatiaľ neeviduje žiadne nehody ani zranenia spojené s týmto problémom. Dotknutým vozidlám bude v servise panoramatická strecha demontovaná, následne technici spoj vyčistia, použijú dodatočné lepidlo a strechu znova nasadia späť.

Problémom s čelným sklom je postihnutých 3178 vozidiel, takisto zmontovaných v mexickej továrni Fordu, uvádza FordAuthority. Aj v tomto prípade ide o modely Mustang Mach-E z roku 2021, no čelné sklo sa môže uvoľniť iba v prípade nehody.

NEPEHLIADNI
Tesle Model S odletela sklenená strecha priamo počas jazdy. Výrobca má kuriózneho vinníka

Aj napriek tomu automobilka zvoláva vozidlá do servisu, pri uvoľnení totiž hrozí ďalšie poranenie pasažierov, no doposiaľ ani v tomto prípade neregistrujú žiadne incidenty.

Oprava čelného skla spočíva v jeho odstránení a opätovnom nainštalovaní na vozidlo. V oboch prípadoch automobilka sama kontaktuje majiteľov dotknutých vozidiel.

Ford rýpal, no teraz je na tom podobne

Tesla sa v poslednej dobe neukazuje zrovna v najlepšom svetle, čo sa týka kvality spracovania svojich elektromobilov. Nedostatky a nedokonalosti vyústili až k tomu, že na aute samovoľne praskne sklo, odletí strecha či dokonca odpadne zadný nárazník. Problémy teda budú zrejme už niekde na výrobnej úrovni.

Logan Jamal/Electrek

Tento druh problémov sa vo svoj prospech rozhodol využiť šéf sekcie elektromobilov Fordu, Darren Palmer, ktorý v rozhovore neodolal spomenúť tieto problémy, aj keď doslovne Teslu nespomenul. Poznamenal, že pri kúpe elektromobilov od Fordu nebude potrebné robiť žiadne kompromisy, najmä pokiaľ ide o kvalitu.

Palmer o elektromobiloch Ford uviedol, že dvere zapadajú správne, plasty a iné materiály sa farebne zhodujú, nárazníky neodpadajú, strecha neodlieta a kľučky dverí sa v chladnom počasí nezaseknú. Po vyššie spomenutých problémoch Tesly a týchto slovách je viac ako jasné, na ktorú automobilku chcel poukázať.

Zdá sa, že minimálne pri tej odletujúcej streche sa Darren mýlil, no je pravda, že automobilka zatiaľ neeviduje žiaden problém, pri ktorom by strecha odletela za jazdy podobne, ako pri Tesle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú