Niektoré elektromobily Tesly trápi v posledných mesiacoch kuriózny problém s „lietajúcou“ strechou. Po Modeli Y sa podobný scenár odohral v Číne aj v prípade drahšieho Modelu S, ktorému sklenená strecha odletela priamo počas jazdy. V tomto prípade ale nemala pochybiť Tesla pri výrobe, vinu zrejme ponesie autorizovaný servis, informuje Electrek.

Pre žiadnu automobilku nie sú problémy spájané s jej vozidlami dobrou vizitkou kvality. Posledné obdobie v tomto smere nepraje Tesle, ktorej elektromobily sa spočiatku radili medzi tie najspoľahlivejšie. Aktuálne sa ale karta obrátila a podľa nedávno prieskumu sa jej modely v rebríčku výrazne prepadli. Ďalšie detaily sme priniesli v samostatnom článku.

Situáciu nezlepšujú ani správy o konštrukčných problémoch týchto elektromobilov. V októbri sa objavili informácie o veľkom probléme s odpadávaním nárazníkov v prípade Modelu 3. Neskôr sa problémy objavili aj pri novom Modeli Y, ktorému odletela sklenená strecha priamo počas jazdy na ceste.

Sklenená strecha odletela na ceste aj Modelu S. Vina padá na autorizovaný servis

Zatiaľ čo v tomto prípade mala pochybiť pri výrobe samotná Tesla, pri ďalšom incidente s Modelom S, kedy taktiež došlo k odpojeniu sklenenej strechy, má byť na vine autorizovaný servis, ktorý vykonával opravu.

Na internete sa objavilo aj video z jazdy, kde je jasne vidieť, ako strecha tohto luxusného modelu odletela vo vysokej rýchlosti do vzduchu, pričom mohlo dôjsť k poškodeniu ďalších vozidiel, prípadne aj väčšej havárií na diaľnici. Celý incident sa odohral v Číne. Tesla začala vyšetrovanie, v ktorom bude preverovať postup nemenovaného autorizovaného servisu.

Až po prešetrení všetkých okolností a detailov bude môcť vyvodiť závery. Autorizovaný servis Tesly v Číne sa k problému doteraz nevyjadril, a preto nie je známa jeho verzia, ako mohlo k tejto situácii dôjsť. Podľa komentára jedného z majiteľov elektromobilu Tesly (nie je známy model) na Reddite však mohol servis pochybiť pri procese výmeny sklenenej strechy.

V takom prípade bola strecha jeho Tesly vymenená v priebehu hodiny, no servis si auto ponechal ďalšie 3 hodiny, aby sa uistil, že lepidlo, ktorým bola strecha spojená s konštrukciou, dostatočne zaschlo. Práve tu mohol nastať problém v prípade autorizovaného čínskeho servisu, ktorý pravdepodobne nedodržal presný postup takejto opravy. Budeme si však musieť počkať na výsledky vyšetrovania Tesly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom