Vianoce sa blížia a s nimi sa na toto obdobie pripravujú aj mobilní operátori, ktorí prichádzajú so špeciálnymi bonusmi a výhodami. Dvaja z nich už stihli svoje benefity predstaviť, ostatní sa na to ešte len pripravujú. Pozreli sme sa na to, aké dátové benefity doteraz operátori svojim zákazníkom priniesli a ako upravili ponuku služieb pred vianočnými sviatkami.

Koronavírus ovplyvnil každodenný život všetkých ľudí a ich zvyky či potreby v týchto časoch. Tomu sa museli prispôsobiť aj mobilní operátori, ktorí už v prvej vlne ukázali, že vedia klientom poskytnúť dostatok dát, aby mohli ostať pripojení aj v čase pandémie. Podobným smerom boli orientované aj vianočné ponuky, v ktorých zákazníci dostanú množstvo dát navyše.

Doterajšie benefity pre obdobie Vianoc predstavili zatiaľ len dvaja mobilní operátori – Orange a Telekom. Zatiaľ čo sa O2 a 4ka stále na prezentovanie svojich vianočných bonusov ešte len pripravujú, táto dvojica operátorov už vyložila karty na stôl. Poďme sa teda pozrieť na to, ako sa zmenilo množstvo dát pri službách vo vianočných ponukách.

Zobraziť celú galériu (1)
Freepik (Úprava redakcie)

Orange

Ako prvý spomedzi všetkých prišiel so svojimi benefitmi Orange, ktorý priniesol nielen výhody k balíkom služieb a zariadeniam, ale vylepšil aj svoje hlavné paušály. K tým pribudli dáta za nezmenený mesačný poplatok a v upravenej ponuke programov tak dostanú zákazníci omnoho viac dát ako doteraz. Neobmedzeným paušálom operátora je len najvyšší Go 65 €. Koľko dát teda Orange pridal k paušálom?

Paušály Orangeu dostali desiatky gigabajtov dát bezplatne, no operátor zároveň upravil ponuku programov Go, v ktorej pribudol nový paušál Go 15 € s 500 MB dát, no ubudli dva lacné paušály Go 5 € a Go 10 €.

K vylepšeným dátam môžu navyše zákazníci stále získať aj dátový bonus 10 GB ako doteraz a v prípade takého Go 30 € tak budú mať celkovo k dispozícii miesto 10 GB až 20 GB dát. K týmto programom sa viažu aj neobmedzené dátové balíky na vybrané aplikácie. Orange však pri aplikáciách nepočíta s predplatným, ponuka sa týka výhradne iba dátového pripojenia.

Za prémiové účty si musí zákazník zaplatiť osobitne. Členovia skupiny Navzájom zadarmo majú 2-násobné dáta na 6 mesiacov bezplatne a v prípade využitia Love s internetom alebo televíziou Orangeu je dátový benefit platný až 24 mesiacov.

Telekom

Ružový operátor stavil vo svojej vianočnej ponuke pri dátach na benefity v novej Predplatenke, kde okrem 2-násobného kreditu poskytne k dátovým balíkom 3 GB a 5 GB ďalší 1 GB dát zadarmo. Neminuté dáta sa prenášajú do ďalšieho obdobia, pokiaľ bude mať zákazník balík aktívny, môže gigabajt dát využiť aj v novom roku.

Zákazníci môžu tiež využiť pri aktivácii, predĺžení alebo zmene paušálu nekonečné dáta. V prípade skupiny Magenta 1 poskytne Telekom neobmedzené dáta na 90 dní a mimo skupiny M1 bude výhoda platná 30 dní.

Operátor teda vo vianočnej ponuke neupravil predplatené dáta k paušálom, no ešte predtým priniesol bonusový 1 GB dát pre paušály T Ideál 21 a T Ideál 23, ale aj pre dostupný paušál Biznis Premium 23.

Článok bude doplnený o vianočné ponuky O2 a 4ky.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom