Konferencia MWC 2018 priniesla mnoho zaujímavých smartfónov, ktoré mali naplniť túžby zákazníkov. Stále je tu však jeden výrobca, na ktorého novinku sa tešia mnohí fanúšikovia, no zatiaľ sa jej nedočkali. Spoločnosť OnePlus už pripravuje odpoveď pre konkurenciu a jeho nová 6-ka pozná zrejme finálny dizajn, ktorý sa ukázal na fotografiách.

Čínski výrobcovia sú známi nielen vďaka cenovo dostupnejším modelom, ale tiež kvôli ich dizajnu, ktorý neraz naberá podobu kúskov od iných výrobcov. Mnohí z nich sa tak po predstavení výročného iPhonu X vrhli na jeho krivky a obdarovali nimi aj svoje smartfóny. Tie však čoraz častejšie dostávajú aj známy výrez displeja, v ktorom sú vtesnané všetky potrebné senzory a predný fotoaparát. Najnovšie správy nasvedčujú, že tomuto trendu onedlho podľahne ani OnePlus.

Ďalší nadupaný zabijak vlajkových lodí je už na obzore

Spoločnosť OnePlus v minulom roku naposledy predstavila vylepšený model 5T, ktorý sa v porovnaní so svojím predchodcom prispôsobil konkurencii a taktiež dostal displej s tenkými rámikmi. Výrobca „zabijakov vlajkových lodí“ sa však poddá ďalšiemu trendu aj pri jeho nadchádzajúcom modeli. Najnovšie uniknuté fotografie OnePlus 6 totiž už na prvý pohľad prezrádzajú, o ktorý prvok sa jedná. Rovnako ako konkurenčné Oppo sa aj táto čínska stálica vo svete smartfónov rozhodla do nového smartfónu zabudovať výrez displeja. Narozdiel od iPhonu X je však výrez o čosi užší, no šírkou prekonáva ten, ktorý sme videli u Essential Phone. Jedna zo snímok ale zachytáva aj jeho bližšie vlastnosti.

Nenechaj si ujsť
CEO OnePlus podpichoval Xiaomi. Trapas obratom zasiahol aj jeho spoločnosť

Zatiaľ „tajné“ OnePlus 6 na týchto snímkach šľape na novom Androide 8.0 Oreo a vo svojej výbave má tiež 64 GB interného úložiska. Dá sa predpokladať, že spoločnosť pri jeho vývoji opäť siahne po najvýkonnejšom procesore od Qualcommu. Dočkať by sme sa tak znova mohli poriadnej beštie so Snapdragonom 845, s ktorým bude spolupracovať 6 GB RAM pamäť. Takáto kapacita operačnej pamäte už ale nie je u smartfónov OnePlus ničím nezvyčajný. Môže sa v tomto prípade jednať o tú „menej výkonnú“ verziu.

Zmeny, ktoré mnohí privítajú

Zábery na internete zverejnil bloger, ktorý ich po chvíli odstránil, no všetci dobre vieme, ako rýchlo sa internetom informácie šíria. Ani odstránenie fotografií teda nepomohlo tomu, aby sa svet dozvedel, ako môže pripravované OnePlus 6 vyzerať. Novinkou má byť podľa týchto záberov sklenená zadná stena, ktorá indikuje aj prítomnosť bezdrôtového nabíjania. Okrem tejto zmeny sa dizajnéri spoločnosti rozhodli premiestnil dvojicu objektívov fotoaparátu, ktorý tak má byť orientovaný vertikálne.

Pod ním sa má po vzore najnovšieho Samsungu Galaxy S9/S9+ nachádzať oválny snímač odtlačkov prstov. Tým by sa tak vyvrátili informácie o zabudovanom snímači odtlačkov v displeji. Mnohí fanúšikovia doteraz netrpezlivo čakali na ďalšie úniky informácií o novom OnePlus 6 a konečne sa dočkali. Bohužiaľ zatiaľ nie je isté, že sa jedná o finálnu podobu smartfónu. Rovnako nie je známe ani to, kedy sa spoločnosť chystá túto novinku predstaviť. Rozhodne však pôjde o jednu z najočakávanejších udalostí tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom